День святого Миколая: традиції святкування

Поділитися
День святого Миколая: традиції святкування
Як підготуватися і коли святкувати День святого Миколая 2021

День святого Миколая — довгоочікуване свято для дорослих та особливо українських дітей. Християни східного обряду святкують День святого Миколая 19 грудня, згідно з юліанським календарем, на відміну від західно-християнських країн, які відзначають його 6 грудня. Традиція святкування прийшла до нас із появою християнства за часів правління князя Всеволода Ярославовича (1088-1089). Святий Миколай у всі часи вважався покровителем дітей.

День святого Миколая протягом багатьох століть був одним із найголовніших свят на Україні, особливо Західної. Традиція дарувати подарунки дітям, родичам та незаможним була заснована саме на 19 грудня (День святого Миколая), коли спочив святий, а не на Різдво чи Новий рік.

Православні християни віддають данину святителю Миколаю, архієпископу Мир Лікійських, чудотворцю як одному з найшанованіших святих в Україні. Миколай своїми добрими справами прославився як великий угодник Божий, тож у народі його зазвичай називають Миколою Угодником.

Читайте також: У Святого Миколая вірить удвічі більше українців, ніж у Діда Мороза – соцопитування

Святий Миколай був єпископом, який був відомий своїми добрими справами, особливо для нужденних та дітей. Він часто робив щедрі та анонімні пожертвування (ніхто не знав, що подарунки були від нього). Миколу було офіційно визнано святим у 800-х роках.

Для багатьох європейських країн це звичайний день дарування подарунків, передріздвяне свято, яке готує нас до Різдва.

Традиції Дня святого Миколая

Незадовго до заповітного дня українські діти, іноді за допомогою батьків, пишуть листи Святому Миколаю, в яких викладають усі свої найзаповітніші побажання – матеріальні (нові іграшки чи інші товари) та духовні (здоров'я та щастя батькам, рідним та близьким, друзям).

Виконання матеріального бажання залежить від поведінки дитини на протязі року. Святий Миколай обов'язково приготує подарунок для тих, хто добре поводиться, але навіть ті, у кого поведінка неідеальна, можуть очікувати чогось приємного, якщо вони пообіцяють наступного року постаратися поводитися краще.

Жінки та дівчата печуть кругле печиво «миколайчики» з різними начинками та прикрасами. Це печиво кладуть під дитячі подушки як солодкий подарунок на свято та дарують усім рідним та близьким як побажання здоров'я та щастя.

Подарунки до Дня Миколая можуть бути різними. Який подарунок покласти дитині під подушку (наприклад, солодощі, іграшки чи книгу) вирішувати батькам. Звичайно, багато батьків при виборі подарунка враховують побажання своїх дітей. Це свято часто асоціюється з численними благодійними акціями, зборами коштів та подарунками для дітей-сиріт та людей, які опинилися у біді.

На Західній Україні є гарна традиція ставити в помісних церквах ялинку бажань із листами дітей-сиріт та подарунками на День святого Миколая, прикріпленими до гілок дерев. Парафіяни можуть взяти лист з ялинки і зробити подарунок дитині, яка не має батьків, щоб підтримати всі її побажання про подарунок.

Читайте також: Християни східного обряду відзначають День Миколи Весняного

День святого Миколая – довгоочікуване свято в Україні. Цього дня люди запрошують гостей та влаштовують сімейні обіди. Батьки, бабусі та дідусі розповідають своїм дітям історії з життя Святого Миколая і вчать їх бути такими ж добрими, працьовитими, милосердними, чесними, як і він. Українці вірять, що Святий Миколай Чудотворець почує та виконає всі їхні щирі побажання.

У Харківській області прийнято відзначати Миколая три доби та готувати кутю та узвар, вважаючи, що це забезпечить урожай жита та фруктів.

Серед християн східного обряду також прийнято збиратися на оздоровчі обіди на честь святителя Миколая із приготуванням ритуального меду та пива.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі