Financial Times назвала тенденції, які будуть визначати глобальну економіку у 2022 році

Поділитися
Країни можуть зіштовхнутися із борговою пасткою.

Вже другий рік поспіль пандемія коронавірусу змінює світ. Звісно, вона не змінила все, але прискорила багато економічних тенденцій, від скорочення населення до цифрової революції. Financial Times називає тенденції, які можуть визначати економіку у 2022 році.

Падіння народжуваності. Зниження рівня народжуваності блокувало глобальне економічне зростання. Народжуваність скорочувалася швидшими темпами під час пандемії, включаючи різке падіння в Китаї. У довгостроковій перспективі така тенденція ще більше скоротить світову робочу силу. Населення працездатного віку вже зменшується у 51 країні.

Пік розвитку Китаю. Уповільнення розвитку Китаю буде спостерігатися через зростання боргу та втручання уряду. У 2021 році на частку Китаю припадало чверть світового росту ВВП, у порівнянні з однією третиною до пандемії. Все більш різкий поворот Китаю на внутрішній ринок послаблює його зв’язки з іншими економіками. Китай, можливо, досяг свого піку як двигун глобального зростання.

Боргова пастка. Глобальний борг зростав протягом чотирьох десятиліть, але його рівень почав ще швидше збільшуватися під час пандемії. Двадцять п’ять країн, включаючи США та Китай, мають загальний борг понад 300 відсотків ВВП. Гроші, надруковані центральними банками, продовжують «роздувати» фінансові ринки та поглиблювати боргову пастку.

Інфляція. Менше працівників, більше державних витрат і зростання державного боргу – все це вказує на високу інфляцію, але, ймовірно, не на високий рівень інфляції 1970-х, як побоюються деякі експерти. У 2022 році державні видатки повинні зменшитися. Більший ризик – це ціни на активи.

«Зелена економіка». Давно відомо, що боротьба з глобальним потеплінням підвищує попит на «зелені метали», такі як мідь та алюміній. Менш відомо, що екологічна політика скорочує всі види сировини. За останні п’ять років інвестиції в шахти та нафтові родовища різко впали. Результатом є зростання цін та енергокриза.

Парадокс продуктивності. Зникла надія, що швидке впровадження цифрових послуг під час пандемії покладе край тривалому падінню глобального зростання продуктивності. Сплеск продуктивності 2020 року зник наприкінці минулого року. Наразі дані свідчать про те, що працівники на дистанційці, витрачають більше часу на роботу із меншою продуктивністю. Парадокс слабкої продуктивності, незважаючи на прискорення технологічних змін, зберігається.

Локалізація даних. Вірус вразив світ зі зниженням потоків усього (торгівля, гроші, люди), крім даних. Інтернет-трафік у 2022 році, ймовірно, перевищить всі свої масштаби, зафіксовані до 2016 року. Заперечуючи надії на те, що уряди не зможуть контролювати Інтернет-простір, влада деяких країн намагається не дозволяти даним «перетинати кордони». Найбільш жорсткі правила запроваджуються у країнах, що розвиваються, на чолі з Китаєм, Саудівською Аравією та Індією.

«Цифрова економіка». Здавалося, що зростання галасу навколо метавсесвіту означало занепад «фізичної економіки», але ціни говорять про інше. Цифровий світ також потребує фізичного притулку. Попит з боку міленіалів і покоління Z допоміг розширити ринки нерухомості в 2021 році. Цифрові технології не роблять фізичні ресурси застарілими. Електромобілі потребують більше міді, ніж транспорт на бензині. Нестача робочої сили підвищує заробітну плату навіть у сферах, яким найбільше загрожує автоматизація, резюмує видання.

В 2022 році світова економіка продовжить відновлюватися. Однак є низка факторів, що може завадити відновленню. Серед основних ризиків: новий штам коронавірусу, інфляція, припинення підтримки в США, уповільнення розвитку Китаю. Bloomberg назвав головні ризики для економіки у наступному році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі