Делегати Європарламенту відвідали прифронтову Авдіївку

Фото
Поділитися
Європарламентарям показали наслідки ескалації боїв за місто у лютому-березні 2017 року.

Делегація Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС у вівторок, 19 вересня, відвідала Авдіївку, повідомляє прес-центр штабу АТО.

Очолювали делегацію з 19 європарламентарів та десяти українських високо посадовців співголови Асоціації Даріуш Росаті та Микола Княжицький. Доскладу делегації також увійшов заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука. Супроводжували гостей голова військово-цивільної адміністрації Донецької області Павло Жебрівський та тимчасово в.о. голови ВЦА Авдіївки Володимир Рекшинський.

Метою візиту став моніторинг питань екологічної та безпекової ситуації в місті та огляду пошкоджених внаслідок бойових дій об'єктів цивільної та індустріальної інфраструктури. Крім того, делегати мали намір обговорити перспективи та плани участі європейських країн у процесі відновлення Донбасу.

Делегати відвідали "Авдіївський коксохімічний завод" і зустрілись з його директором Мусою Магомедовим. Він розповів про наслідки обстрілів російсько-окупаційних військ під час ескалації боїв за Авдіївку у лютому-березні поточного року. Так, через брак води та електроенергії, працівники підприємства були змушені перевести декілька задіяних у виробництві печей у аварійний режим, що призвело до подорожчання продукції підприємства та загрози екологічної катастрофи.

"Через обстріли бойовиків загинуло 12 та поранено 60 працівників підприємства. Це велика трагедія для усього колективу заводу. Але навіть у найважчі дні ми не припиняли роботу. Під час обстрілів понад 2 тисячі працівників заводу були вимушені переховуватися в укриттях, адже від цих людей залежав безперебійний виробничий процес", - зазначив Магомедов.

Голова Донецької ВЦА Павло Жебрівський показав делегатам руйнування у житловому секторі міста, зокрема, будинки, пошкоджені танковими снарядами у березні 2017 року.

"Загалом у місті потребують відновлення майже 500 будинків. Це і центральна частина Авдіївки, і приватний сектор. Зараз ми активно намагаємось відновити будинки та об'єкти цивільної інфраструктури до початку опалювального періоду. Під час активізації бойових дій проросійські бойовики переслідували мету змусити нас здійснити евакуацію мешканців міста та увійти до спорожнілої Авдіївки, як вони це зробили із Дебальцевим. Але місто вистояло, і зараз триває процес активного відновлення інфраструктури міста", - підкреслив він.

Підбиваючи підсумки роботи делегації, Даріуш Росаті наголосив на тому, що європарламентарі отримали великий масив інформації, і пообіцяв порушувати у Європарламенті теми подальшої допомоги Україні у відновленні інфраструктури Донбасу та забезпеченні нормального рівня життя мешканців населених пунктів, що знаходяться на лінії зіткнення.

Своєю чергою Павло Жебрівський звернувся до делегатів із проханням посилити тиск на Росію щодо дотримання бойовиками режиму припинення вогню. За його словами, ефективність виконання робіт з відновлення інфраструктури залежить саме від режиму "тиші", яким нехтують окупанти.

Нагадаємо, напередодні президент України Петро Порошенко на полях Генеральної асамблеї ООН зустрівся з президентом Європейської Ради Дональдом Туском і обговорив з ним перспективу розміщення миротворців ООН в Донбасі.

Нагадаємо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив про те, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі, проте вважає, що миротворчі сили повинні знаходитися виключно на лінії розмежування. Він також дав МЗС РФ доручення внести відповідну резолюцію Раді безпеки ООН.

У той самий день постійний представник Росії в Організації Об'єднаних Націй Василь Небензя повідомив про те, що РФ вже направила в керівні органи ООН проект резолюції про розміщення миротворчого контингенту в Донбасі. Проте російські пропозиції не отримали в ООН належної підтримки.

Перший заступник міністра закордонних справ україни Вадим Пристайко повідомив про те, що Україна внесе письмовий варіант ініціативи про введення миротворчої місії ООН в Донбас після узгодження з країнами-партнерами.

Детальніше про те, чи з'являться "блакитні каски" в Донбасі, читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі