"Що стосується АКХЗ - ми все ще в режимі консервації. Запустити другу частину заводу з ГПП-1(Головної понижувальної підстанції) технічно неможливо, перемичка на ГПП-2 може передати не більше 10 мегават", - пояснив Магомедов.
Він також розповів про те, що наявна кількість коксового газу не дозволяє одночасно нагрівати і батареї, і місто. За словами Муси Магомедова, саме тому морози, що насуваються, можуть принести серйозні проблеми заводу і місту.
Директор підприємства висловив подяку представникам СЦКК і ОБСЄ за злагоджену роботу. Він також подякував співробітникам Міністерства надзвичайних ситуацій України та голові Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павлу Жебрівському за проведення ремонтних робіт, завдяки яким вдалося відновити лінію Макіївка-2-Авдіївський коксохімічний завод. Це дозволило відновити електропостачання більшої частини зруйнованого міста і живити Донецьку фільтрувальну станцію.
"Сподіваємося на те, що до ремонту другого вводу енергетики будуть допущені. І треба чітко розуміти що один ввод на місто, завод і ДФС з чотирьох в умовах перманентних бойових дій - катастрофічно мало", - сказав Магомедов.
Раніше Муса Магомедов повідомив про те, що якщо Авдіївський коксохім зупиниться при низькій температурі, то завод перестане існувати. За його словами, на заводі вже законсервували два цехи.
Нагадаємо, ситуація в зоні АТО серйозно загострилася: супротивник з 29 січня веде масований обстріл Авдіївки та її околиць, а підрозділи ЗСУ на позиціях біля населеного пункту відбили кілька спроб штурму. Обстріли Авдіївки з великокаліберної артилерії і РСЗВ вже призвели до серйозних руйнувань і жертв.
Через обстріли російських сил порушено тепло - та енергопостачання міста, у місті введено режим надзвичайної ситуації, призупинив роботу коксохімічний завод.
Детальніше про ескалацію ситуації під Авдіївкою читайте в статті Юрія Бутусова "Що сталося в Авдіївці?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".