Україна готова боротися з епідемією холери, якщо це знадобиться, заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін під час онлайн-конференції у відповідь на питання журналіста ZN.UA.
«Стосовно готовності до холери, то, безумовно, в нас є і зараз використовуються швидкі тести, ПЛР-тести. Їх кількість цілком достатня на рівні як Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, так і по іншим областям України», - каже Кузін.
За його словами, лікування холерою в стаціонарних умовах - це переважно швидка регідратація, а також використання антибіотиків.
«Зараз кількості саме регідратантів, тобто засобів, які отримує людина з підозрою або з підтвердженням холери, цілком достатньо по всім областям, як за рахунок того, що надійшло в рамках ініціативи ВООЗ, так і від інших міжнародних партнерів», - запевнив чиновник.
Наразі у Запорізькій, Миколаївській, Одеській та Херсонській областях, за інформацією Кузіна, сумарно є близько двох тисяч швидких тестів для діагностики холери, і наступного тижня очікується додаткова поставка ще п'яти тисяч таких тестів на рівні України. Всього в Україні зараз 3 700 швидких тестів для діагностики холери і 62 набори для лікування випадків холери. Ці спеціалізовані набори, діагностичні, лікувальні, профілактичні, зараз перебувають на рівні опорних лікарень.
«Реагентів, розхідних матеріалів, ліків вистачає для надання медичної допомоги щонайменше для 50 або 100 пацієнтів, допоки не буде підвозу з національних резервів або з національних запасів», - каже Кузін.
Крім того, за його словами, на сьогодні у Миколаївській та Херсонській областях є понад 600 тисяч таблеток для знезараження води.
«Дефіциту в таблетках для знезараження води немає. Єдине, що їхні кількості, які будуть роздаватися, будуть враховуватися в залежності від того, як розвивається ситуація в тій чи іншій області, і у тому числі, які показники», - уточнив Кузін.
Нагадаємо, після підриву Каховської ГЕС почалися ширитися чутки про епідемію холери на підтоплених територіях. Міністерство охорони здоров’я України закликало не поширювати неперевірену інформацію і запевнило, що на постраждалих територіях здійснюється посилений епідеміологічний нагляд.