Правоохоронці провели розслідування корупційної схеми незаконної видачі дозволів на придбання і зберігання вогнепальної зброї, організовану одним з керівників Департаменту превентивної діяльності Національної поліції.
Про це повідомляє в середу, 10 березня, пресслужба Державного бюро розслідувань на відомчому сайті.
"За даними слідства, один з керівників Департаменту превентивної діяльності Нацполіціі України створив і очолив злочинну групу. У неї входили працівники дозвільних систем ГУ Нацполіціі в деяких областях, працівники та власники магазинів по продажу зброї. Учасники групи за гроші, всупереч встановленому законом порядку, здійснювали оформлення і видачу громадянам дозволів на придбання і зберігання зброї різного типу, а також продовжували терміни дії дозволів на зберігання і носіння зброї ", - йдеться в повідомленні.
Вартість "послуги" отримання одного дозволу доходила до 10 тисяч грн, а протягом місяця чиновники оформляли близько 200 подібних незаконних дозволів.
"Наразі слідством встановлено понад 800 фактів незаконної видачі дозволів на придбання мисливської гладкоствольної, нарізної, холодної зброї, а також пристроїв, споряджених гумовими чи аналогічними снарядами несмертельної дії. Зараз проводиться перевірка законності видачі понад 2 000 дозволів власникам зброї", - підкреслюють правоохоронці.
В ході розслідування було проведено понад 50 обшуків в службових кабінетах, а також за місцем проживання та в транспортних засобах учасників схеми. В ході обшуків були вилучені дозволи на володіння і придбання зброї, особисті справи власників зброї, бланки, штампи, печатки, грошові кошти, зброю і патрони до нього без дозволів.
"Повідомлено про підозру п'яти особам: заступнику начальника Департаменту превентивної діяльності Нацполіціі України; одному з керівників відділу контролю за обігом зброї в сфері дозвільної системи ГУ Нацполіціі в Донецькій області; працівнику відділу контролю за обігом зброї в сфері дозвільної системи ГУ Нацполіціі в Харківській області; засновнику і директору магазину зброї в Київській області ", - уточнюють в ДБР.
Дії учасників злочинної групи кваліфіковані за фактом одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).
Якщо їхню провину доведуть, їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна.
"Проводяться першочергові слідчі дії. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу, а також встановлюються інші особи, причетні до злочину", - резюмують правоохоронці.
Раніше Київська міська прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо двох осіб, які шляхом підбурювання до надання неправомірної вигоди нібито одному з колишніх керівників Генеральної прокуратури України, заволоділи коштами двох громадян в сумі $500 тисяч (ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 369, ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 190 КК України).
Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора на відомчому сайті.
"Розслідуванням встановлено, що вони у квітні 2019 року, бувши знайомими з двома фігурантами кримінального виробництва за фактом вимагання, повідомили їм, що мають можливість через одного з тоді чинних керівників Генеральної прокуратури України розв'язувати питання про закриття цього виробництва", йдеться в повідомленні.
Також в Миколаєві відбулися масові обшуки в Департаменті житлово-комунального господарства місцевої міської ради та за місцем проживання його керівництва.
Чиновників підозрюють у причетності до схеми на 2 млн гривень, говориться в повідомленні поліції Миколаївській області.
Чиновники департаменту протягом 2016-2020 років заволоділи бюджетними грошима в змові з посадовими особами комунальних підприємств Миколаєва та юридичних фірм.