Рада провалила законопроєкти про обіг цивільної вогнепальної зброї

Документ Доповнено
Поділитися
Рада провалила законопроєкти про обіг цивільної вогнепальної зброї © pixabay/rab_fw
Парламент розглядав два подібні документи.

Верховна Рада провалила голосування за обидва законопроєкти про обіг вогнепальної зброї. Так, рекомендований комітетом документ №4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» у першому читанні підтримали 88 народних депутатів при необхідних 226. Направлення документу на доопрацювання підтримали 209 парламентаріїв, а повернення суб'єкту ініціативи - 214.

Документ визначав застосовувані терміни і поняття, а також засади держполітики у сфері обігу вогнепальної цивільної зброї та бойових припасів до неї. Законопроєкт також встановлював п’ять категорій цивільної вогнепальної зброї.

У законопроєкті йшлося про запровадження Посвідчення власника зброї, у якому зазначатимуться категорії зброї, яку може мати громадянин. Пропонувалося впровадити на кожну одиницю зброї технічний паспорт, у якому мають вказуватися дані про власника та серійний номер зброї.

Згідно із законопроєктом, Посвідчення власника зброї могли б отримати дієздатні громадяни України, які:

  • не мають медичних протипоказань;
  • не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за злочини передбачені Розділами І, ІІ, ІІІ, ІV, VІ, ІХ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, ХХ Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих);
  • не притягалися до адмінвідповідальності протягом останнього року за частиною третьою, четвертою статті 126, статтями 130, 172-19, 172-20, 173, 173-2, 173-3, 174, 183-1, 184-3, 185, 186, 186-8, 187, 190 –195-6, 203, 203-1, 204-1, 204-2 – 204-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Документ передбачає запровадження обов’язкового страхування цивільної відповідальності за шкоду, яку можна буде заподіяти третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї.

Також у документі йшлося про запровадження Єдиного державного реєстру цивільної зброї та засади його ведення. У документі перелічувалися заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї.

При цьому проєкт закону №4335-1 «Про цивільну зброю та боєприпаси» підтримали 74 народні депутати. За направлення документу на доопрацювання в комітет проголосували 173 парламентарії.

Документ встановлював право на володіння зброєю та боєприпасами, а також визначав умови, порядок та правила їх придбання фізичними і юридичними особами. Крім того, проєкт закону визначав умови:

  • володіння зброєю та боєприпасами;
  • їх зберігання, переміщення, використання та застосування;
  • позбавлення права на володіння зброєю та її вилучення.

Документ визначав перелік повноважень органів державної влади та управління у сферах обігу зброї та боєприпасів і надання послуг, пов'язаних із ][ використанням. Також в документі йшлося про регламентацію використання зброї суб’єктами господарювання, що мають ліцензію на охоронну діяльності.

Також проєкт закону пропонував запровадити ліцензування діяльності у галузі виробництва зброї та боєприпасів військового призначення.

Документ пропонував посилити відповідальність за незаконне використання короткоствольної вогнепальної зброї. Законопроєкт регламентував обіг пневматичної зброї.

Раніше повідомлялося про те, що МВС та Нацполіція підтримує ухвалення закону про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів. Однак, вони виступають проти обігу короткоствольної зброї.

Згідно з результатами опитування Соціологічної групи “Рейтинг”, право приватних осіб на вогнепальну зброю підтримали 23% опитаних, проти висловилися 75%, вагаються з відповіддю 2%. При цьому підтримка права на зброю зросла з 13% до 20-24%, у порівнянні з 2014 року.

Найбільше право на зброю підтримують виборці партії "Свобода" – 37%, а 57% проти. Найменший рівень підтримки – серед виборців "Української стратегії Гройсмана" (12%), ОПЗЖ (14%) і "Батьківщини" (16%).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі