Всупереч російській пропаганді, українці не готові зустрічати агресора й окупанта «хлібом-сіллю». Чинити опір у разі вторгнення Росії готові близько 50% українців, розповів «РБК-Україна» директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.
«Ми запитували, до яких дій люди готові вдатися у разі інтервенції Росії у їхній населений пункт. Приблизно 50% відповідали, що чинитимуть опір. Причому 33% із них – озброєний опір, і приблизно у 20% це будуть ненасильницькі дії, демонстрації, протести, марші, бойкоти, акти громадянської непокори», - розповідає соціолог.
Чверть українців вважають, що встигнуть виїхати у безпечне місце, 15% опитаних готові на переїзд до іншого регіону України, 10% – за кордон.
Ще 20% сказали, що вони нічого б не робили, і 12% ще не знають, що робитимуть. «От частина з цих 20%, які б нічого не робили, підтримують або симпатизують (президенту РФ Владіміру ) Путіну», – пояснює Паніотто.
Порівняно з 2015 роком, кількість українців, готових захищати Україну зі зброєю в руках, помітно зросла. У вересні 2015 року, коли на сході країни цілий рік точилися бойові дії, варіант «чинити озброєний опір» обрали лише 24% респондентів.
«Принаймні, у людей є наміри чинити опір і вони навіть більші, ніж у 2015 році. Але чи вдасться їх реалізувати, це залежить від ситуації, яка буде. Звичайно, реально цей відсоток буде меншим, але наскільки меншим – сказати важко», - підсумовує директор КМІС.
Нагадаємо, 44,9% українців вважають реальною загрозу військового вторгнення Росії в Україну взимку-навесні 2022 року. Ще 43,7% сумніваються, що на вторгнення варто чекати найближчим часом. Дати відсіч агресору готові 61,3% українців та 31,6% українок.
Росія вплуталася в авантюру на наших кордонах у той самий момент, коли в США закінчується підготовка Національної оборонної стратегії та Стратегії національної безпеки. Як Вашингтон, діючи на межі фолу, захищає суверенітет України, читайте у геополітичному огляді Сергія Корсунського «Загроза вторгнення Росії: цей тайм виграли США і Україна» у ZN.UA.