Вранці в четвер продовжилися аварійні ремонтно-відновлювальні роботи на ділянці Другого Донецького водопроводу поблизу міста Слов'янськ
Через проведення робіт повністю або частково припинено водопостачання в п'яти населених пунктах, повідомляє пресслужба Донецької облдержадміністрації на відомчому сайті.
"Фахівці КП" Компанія "Вода Донбасу" приступили до ремонту магістрального водоводу діаметром 1400 мм вранці 28 жовтня. Зараз припинено водопостачання 5 населених пунктів (з них 3 частково) - м.Костянтинівка (частково), м.Дружківка (частково), с.Петрівка, смт Щербинівка (частково) та смт Новгородське Торецького міської ради (всього - 75 401 чол/39 720 абонентів )", - йдеться в повідомленні.
За минулу добу було проведено земляні роботи, виконаний відведення мулу і відкачка води у місця пориву, встановлена причина пориву - тріщина довжиною 250 мм.
З 08:00 29 жовтня роботи продовжилися, воду на місці прориву відкачали і ремонтники готові приступити до зварювальних робіт, уточнюють в ОДА.
Орієнтовний час завершення ремонтних робіт - до кінця доби.
Від КП "Компанія" Вода Донбасу "залучено 20 працівників і 8 одиниць техніки.
Другий Донецький водопровід є головним джерелом водопостачання для міст Слов'янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка, а також прилеглих сіл і селищ. 20 км цього водопроводу знаходиться в аварійному стані і потребує заміни.
Раніше під час проведення ремонтних робіт на Новодарницькому колекторі в Києві 28 жовтня сталася аварія. Постраждали чотири працівники "Київводоканалу". Одного чоловіка у важкому стані госпіталізували до лікарні.
У колекторі сталася аварія і, чотирьох ремонтників змило великим напором холодної води.
Також в окупованому Криму склалася катастрофічна ситуація з водопостачанням, яка загрожує тим, що вже за 30 років на півострові може не залишитися жодного прісноводного озера.
На думку експертів, висихання водойм відбувається не тільки через перекриття Україною Північно-Кримського каналу. Причинами є також відсутність опадів, буріння свердловин і діяльність людини.
Земля - найцінніший ресурс України, який ми втрачаємо. У гонитві за прибутками ми видавлюємо з неї максимум і не думаємо про те, що буде завтра. Тим часом, як і чисте повітря і придатна до вживання вода, земля теж може деградувати. Детальніше в матеріалі ZN.UA "Земля на межі виснаження".