У Києві під ОПУ залишаються "вартові на Банковій"

Поділитися
У Києві під ОПУ залишаються Акція під ОПУ триває © Національна поліція України
Поліція закликає учасників акції не порушувати закон.

Біля Офісу президента України у Києві вранці 9 грудня триває акція "Варта на Банковій". Напередодні активісти встановили на біля ОП намети, частина учасників акції залишилася у них на ніч, повідомляє "Радіо Свобода"

Організатори акції пообіцяли провести аналогічні в інших українських містах, а також зробити її безстроковою, якщо на переговорах у Парижі президент Володимир Зеленський погодиться на умови, що становлять загрозу національній безпеці та суверенітету України, пояснив координатор "Варти на Банковій" Михайло Басараб.

Разом із протестувальниками вночі на посилену варту вийшла поліція. Правоохоронці закликали учасників акції дотримуватися норм чинного законодавства. Інформації про правопорушення немає.

Парламентські фракції "Європейської Солідарності", "Голосу" і "Батьківщини" перед переговорами у Парижі нагадали президенту Володимиру Зеленському про "червоні лінії". Напередодні у Києві та інших містах країни відбулося Всеукраїнське віче, учасники якого закликали президента не домовлятися про мир ціною компромісу з агресором.

За інформацією DT.UA, з попередньо погодженого списку "червоних ліній", які лунали минулого тижня на спільній конференції представників трьох фракцій, зникло кілька пунктів. Зокрема, як повідомили джерела, за пропозицією "Батьківщини" було вилучено згадки про неприпустимість прямих переговорів із бойовиками "ЛНР/ДНР" і прямих закупівелу газу в РФ. Представники "Голосу" відмовилися візувати посилання на Мінські угоди, оскільки вважають їх у цілому небезпечними для України.

Читайте також: Зеленський і Путін зустрінуться у Парижі після публічної частини саміту

Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції.

Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведенню військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговість пунктів Мінських домовленостей не йдеться.

Також Пристайко запевнив, що Зеленський не піде на поступки з ключових питань, що стосуються суверенітету і національної безпеки.

Докладніше про підготовку зустрічі читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Дивіться спецтему: Саміт Нормандської четвірки
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі