Одночасно з київським віче "Червоні лінії для Зеленського" аналогічні акції відбулися у Львові, Харкові, Дніпрі, Запоріжжі, Херсоні, Одесі та інших українських містах. Громадяни закликали президента Володимира Зеленського на нормандському саміті не піддавати ризику національну безпеку і суверенітет України. Найчисленнішим після київського стало львівське віче.
Як повідомляє Zaxid.net, більше тисячі людей зібралися біля пам'ятника Тарасу Шевченку на проспекті Свободи у центрі Львова. Вони приєдналися до вимог віче в Києві, а також виступили проти відведення українських військ із займаних позицій, реалізації так званої "формули Штайнмаєра" і проведення виборів в ОРДЛО в умовах російської окупації.
Кілька сотень людей на площі Свободи в центрі Харкова також нагадали президенту про "червоні лінії": неприпустимість відмови від інтеграції в НАТО і ЄС на догоду Росії, федералізації і проведення виборів в ОРДЛО без виводу російських військ тощо, передає "UA: Харків". Учасники акції принесли прапори України та УПА, плакати, а також символіку партій "Європейська Солідарність", "Демократична сокира", ВО "Свобода", "Правий сектор", "Національний корпус" і ветеранських організацій. За словами координаторів акції, в ній взяли участь близько 500 осіб. Поліція нарахувала 200 учасників.
На акцію Дніпрі вийшли близько 300 осіб із державною символікою, повідомляє "Радіо Свобода".
Представники 12 партій і громадських організацій підписали звернення до Зеленського за підсумками віче на площі Героїв Революції Запоріжжя, передає "Радіо Свобода".
В Одесі до акції "Червоні лінії для Зеленського" приєдналися близько сотні людей. Вони збиралися біля пам'ятника Дюку де Рішельє в центрі міста, передає "Громадське". Порівнянне за чисельністю віче провели мешканці Херсона біля будівлі обласної державної адміністрації, повідомляє "Укрінформ".
Віче в Миколаєві, за даними місцевого видання "НикВести", зібрало близько 50 людей. Вони принесли з собою плакати з написами "Ні капітуляції!" і "Зрадиш – не повернешся!".
Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції.
Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведенню військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговість пунктів Мінських домовленостей не йдеться.
Також Пристайко запевнив, що Зеленський не піде на поступки з ключових питань, що стосуються суверенітету і національної безпеки.
Парламентські фракції "Європейської Солідарності", "Голосу" і "Батьківщини" перед переговорами нагадали президенту Зеленському про "червоні лінії".
За інформацією DT.UA, з попередньо погодженого списку "червоних ліній", які лунали минулого тижня на спільній конференції представників трьох фракцій, зникло кілька пунктів. Зокрема, як повідомили джерела, за пропозицією "Батьківщини" було вилучено згадки про неприпустимість прямих переговорів із бойовиками "ЛНР/ДНР" і прямих закупівелу газу в РФ. Представники "Голосу" відмовилися візувати посилання на Мінські угоди, оскільки вважають їх у цілому небезпечними для України.
8 грудня близько 10 тисяч людей зібралися на віче "Червоні лінії для Зеленського". Увечері того ж дня біля Офісу президента стартувала акція "Нічна варта". Її учасники обіцяють залишатися на Банковій як мінімум до завершення нормандського саміту.
Детальніше про підготовку зустрічі читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".