Після віче "Червоні лінії для Зеленського", що відбулося на Майдані Незалежності в Києві в неділю, 8 грудня, біля Офісу президента почали збиратися люди. Учасники акції обіцяють залишатися на Банковій усю ніч і протягом понеділка, щоб нагадати президентові Володимиру Зеленському про неприпустимість здачі національних інтересів на нормандському саміті.
Активісти встановили кілька наметів, в яких присутнім роздають чай і печиво. За словами організаторів акції, заплановані лекції, виступи та демонстрація фільмів, передає "BBC Україна".
Біля будівлі Офісу президента вже встановлені намети і видно прапори 2Руху опору капітуляції", партій "Демократична сокира", "Правий сектор", ВО "Свобода", присутні представники "Європейської Солідарності", "Відсічі" та інших партій і організацій.
Встановленню наметів передував конфлікт із правоохоронцями. Військовослужбовці Національної гвардії блокували пересування людей з великогабаритними предметами, не пропускаючи на Банкову людей з польовими наметами. Також до місця проведення акції не пропускали автомобіль з обладнанням.
Крім того, поліцейські і нацгвардійці оточили встановлені активістами металеві конструкції сцени, а невідомі балаклавах демонтували її. За непідтвердженою інформацією, це були співробітники Управління державної охорони.
Одині з координаторів акції Мирослав Гай пояснив, що заявку на проведення акції зі сценою булоа подано, і поліція навіть сприяла її транспортуванню на Банкову. Проте в якийсь момент надійшла команда демонтувати сцену.
"Сцена була напіврозібраною, вели консультації, де її краще поставити. Йшов діалог, і його розтоптали", - обурився Гай.
За попередніми оцінками, на Банковій зібралися близько двох тисяч людей, і їхня кількість зростає.
Як повідомлялося, Київ, Берлін, Париж і Москва підтвердили участь лідерів чотирьох держав у "нормандському" саміті 9 грудня в столиці Франції.
Голова МЗС України Вадим Пристайко повідомив, що робочий варіант комюніке затвердили на початку вересня. За підсумками саміту лідери чотирьох країн повинні дати позитивну оцінку розведенню військ на трьох ділянках та обміну утримуваними особами, а також схвалити продовження роботи в цих напрямках. Про зміну положень або черговість пунктів Мінських домовленостей не йдеться.
Також Пристайко запевнив, що Зеленський не піде на поступки з ключових питань, що стосуються суверенітету і національної безпеки.
Парламентські фракції "Європейської Солідарності", "Голосу" і "Батьківщини" перед переговорами нагадали президенту Зеленському про "червоні лінії".
За інформацією DT.UA, з попередньо погодженого списку "червоних ліній", які лунали минулого тижня на спільній конференції представників трьох фракцій, зникло кілька пунктів. Зокрема, як повідомили джерела, за пропозицією "Батьківщини" було вилучено згадки про неприпустимість прямих переговорів із бойовиками "ЛНР/ДНР" і прямих закупівелу газу в РФ. Представники "Голосу" відмовилися візувати посилання на Мінські угоди, оскільки вважають їх у цілому небезпечними для України.
Детальніше про підготовку зустрічі читайте у статті Костянтина Єлісєєва "Паризький саміт нормандської четвірки: врятувати Україну від стратегічної помилки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".