Більшість українців вважають себе добре поінформованими про ВІЛ/СНІД

Поділитися
Більшість українців вважають себе добре поінформованими про ВІЛ/СНІД Прогрес свідомості українців вже дозволяє не засуджувати чоловіків, які носять з собою презервативи (щодо жінок залишаються сумніви) © Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України
Найпоширенішим джерелом інформації про ВІЛ/СНІД для всіх українців залишається телебачення.

Понад половина (55%) українців вважають, що дуже добре або досить добре поінформовані про ВІЛ/СНІД, 28% вважають, що поінформовані погано, і 6% ‒ що взагалі не знають про це, свідчать дані опитування, проведеного компанією GfK Ukraine на замовлення Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Більше половини опитаних володіють такою інформацією про ВІЛ:

- Можна інфікуватися ВІЛ і не знати про це (83% респондентів вважають твердження правильним);

- Використання презервативів значуще зменшує ризик інфікування ВІЛ (78%);

- Зараз немає ліків, які б цілковито вилікували від ВІЛ-інфекції і СНІДу (75%);

- Здорова на вигляд людина може мати ВІЛ (71%);

- Якщо людина не вживає наркотики, це не означає, що вона може не турбуватися про ВІЛ/СНІД (62%).

- Близько третини опитаних (32%) знають, що ВІЛ – це не смертний вирок; 37% знають, що ВІЛ-позитивні люди сьогодні забезпечуються необхідними ліками та можуть жити нормальним життям;

27% знають, що ВІЛ-позитивна жінка може народити здорову дитину.

68% українців вважають, що чоловік, який носить із собою презервативи, не матиме поганої репутації; 58% українців такої самої думки і про жінок, які носять з собою презервативи.

75% українців чули або бачили будь-яку інформацію про ВІЛ/СНІД протягом останнього року. Найбільш поширеним джерелом інформації для всіх українців залишається телебачення (55%).

Порівняно з 2016 роком збільшилася частка респондентів, які отримували інформацію з брошур/листівок (з 12% до 15%), від лікарів (з 10% до 12%), із соціальних медіа (з 6% до 10%), у школах (з 6% до 9%).

Четверта хвиля щорічного комплексного дослідження знань, ставлення і поведінкових установок населення України щодо ВІЛ/СНІД була проведена компанією GfK Ukraine в листопаді 2017 року. Вибірка 2260 інтерв'ю включає 1000 респондентів – мешканців України, а також додаткові 1260 інтерв'ю: з них 761 інтерв'ю з респондентами групи "молодь", 257 – з мешканцями Дніпропетровської області, 278 – з мешканцями Запорізької області. Додаткові інтерв'ю були проведені з метою забезпечення достатньої кількості респондентів для надійного аналізу.

За даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" і КМІС, проведеного в серпні 2016 року, за роки незалежності в Україні помітна тенденція до гуманізації суспільних настроїв. За даними досліджень, у 1991 році 58% населення вважали, що смертна кара необхідна, в 2016 – 37%. У 1991 році 50% населення вважали, що хворих на СНІД слід ізолювати від суспільства, в 2016 – 21%. У той же час соціологи відзначають нетерпимість до осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації. У 1991 році 35% населення були не згодні з тим, щоб "ставитися до гомосексуалістів, як до всіх інших людей". У 2006 році нетолерантність дещо зменшилася – до 29%, а в 2016 році знову зросла до 36%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі