За роки незалежності кількість прихильніків смертної кари серед українців впала до 37%

Поділитися
За роки незалежності кількість прихильніків смертної кари серед українців впала до 37% Кількість прихильників смертної кари в Україні приблизно співпадає з числом противників "західної культури" © ribalych.ru
Соціологи підбивають підсумки 25-річчя незалежності України та фіксують основні світоглядні зміни.

За роки незалежності в Україні помітна тенденція до гуманізації громадських настроїв, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" і КМІС.

За даними досліджень, у 1991 році 58% населення вважали, що смертна кара необхідна, у 2016 – 37%. У 1991 році 50% населення вважали, що хворих на СНІД слід ізолювати від суспільства, у 2016 – 21%.

У 1991 році 26% не погоджувалися з твердженням, що "західна культура здійснює на нас негативний вплив", у 2016 – 41% (переконаних у шкідливому впливі Заходу і у 1991, і у 2016 було 29%).

У 1991 році 37% респондентів вважали неприпустимим сексуальні стосунки до шлюбу, у 2016 році – 24%. Втім, цілком припустимими такі стосунки визнавали і у 1991 році, і у 2016 році – 38%.

Водночас соціологи відзначають нетолерантність до осіб нестандартної сексуальної орієнтації. У 1991 році 35% населення були не згодні з тим, щоб "ставитися до гомосексуалістів, як до всіх інших людей". У 2006 році нетолерантність дещо зменшилася – до 29%, а у 2016 році знов зросла до 36%.

Опитування було проведене фондом "Демократичні ініціативи" разом з Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 серпня 2016 року у всіх областях України, окрім окупованих територій. У результаті польового етапу було зібрано 2040 анкет. Похибка вибірки не перевищує 2,3%. Для порівняння наводяться дані досліджень, проведених у різні роки Фондом "Демократичні ініціативи", Київським міжнародним інститутом соціології та Центром Разумкова.

Читайте також: У Саудівській Аравії блогеру загрожує смертна кара за образу ісламу

Напередодні святкування незалежності України "Дзеркало тижня. Україна" запропонувала журналістам, письменникам, митцям, представникам різних поколінь поділитися оповідками про тих, чиї долі та вчинки вразили за останні 25 років. Детальніше читайте у спецпроекті до Дня Незалежності України "Доля і долі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі