Amnesty International: засуджених фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір" необхідно звільнити

Відео
Поділитися
Amnesty International: засуджених фігурантів ялтинської © Yevhenii Chak (RFE/RL Graphics)
В організації називають політичним переслідуванням вирок шістьом фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір".

У міжнародній неурядовій організації Amnesty International назвали політичним переслідуванням вирок шістьом фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір" і закликали негайно звільнити політв'язнів. Сьогодні Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону в цілому засудив шістьох людей до 76 років колонії суворого режиму.

Зокрема, директорка Amnesty International Україна Оксана Покальчук назвала незаконно засуджених кримчан в'язнями сумління, і заявила, що їх необхідно негайно звільнити.

У свою чергу представник російського відділення Amnesty International Олександр Артем'єв зазначив, що у такого переслідування з політичних і релігійних мотивів одна мета – принизити і обмежити кримськотатарську громаду в Криму.

"Судове засідання по формі – судовий бліцкриг. Воно тривало 14 хвилин, які знадобилися суду, щоб зачитати вирок. По суті справи – звичайно, це переслідування з політичних і релігійних мотивів, ми спочатку говорили, що нічого іншого за цим не стоїть, крім як спроби принизити, обмежити кримськотатарську громаду в Криму і, на жаль, Емір-Усеін Куку є одним з лідерів кримськотатарської громади, він вступив в Кримську контактну групу з прав людини практично відразу після її створення", – заявив Артем'єв після суду.

Він так само як і Оксана Покальчук назвав в'язнями совісті Еміра-Усеіна Куку та інших фігурантів цієї справи.

"Ми будемо наполягати на їхньому звільненні і в подальшому будемо вести кампанію на їх підтримку", – підсумував правозахисник.

Читайте також: Amnesty Intrational закликала генпрокурора РФ звільнити фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Мустафаєва

Вранці Південний окружний суд Ростова-на-Дону засудив до ув'язнення в колонії суворого режиму шістьох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір". Зокрема, суд засудив Муліма Алієва до 19 років ув'язнення, Інвер Бекіров отримав 18 років, Емір-Усейн Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – 7 років і Рефат Алімов – 8 років. Спочатку російський прокурор запросив на всіх шістьох кримчан 98,5 років позбавлення волі в цілому.

Адвокати кримських татар заявили, що оскаржать незаконний вирок російського суду. У свою чергу, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова пообіцяла посприяти в цьому питанні.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі