Amnesty Intrational закликала генпрокурора РФ звільнити фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Мустафаєва

Поділитися
Amnesty Intrational закликала генпрокурора РФ звільнити фігуранта © Amnesty International Ukraine
Правозахисники розповіли, що в СІЗО Краснодару, де утримують Сервера Мустафаєва, до нього ставляться не по людськи.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty Intrational звернулася до генпрокурора РФ та закликала його негайно звільнити фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Сервера Мустафаєва і зняти з нього сфальсифіковане звинувачення в тероризмі, а також переконатися в тому, що активіста не катують. Кримському татарину загрожує 25 років в'язниці. Звернення опублікували на сайті організації.

"Закликаємо вас переконатися, що Сервер Мустафаєв не піддавався тортурам або іншим жорстоким зверненням, включаючи умови, які рівносильні нелюдському і такому, що принижує гідність, поводженню; зняти з Сервера Мустафаєва обвинувачення, а також звільнити його негайно і безумовно, оскільки він є в'язнем сумління, переслідуваним виключно за його правозахисну діяльність", - йдеться у зверненні.

Правозахисники розповіли, що в СІЗО Краснодара Мустафаєва утримують в камері площею 4 квадратних метра, яку він іноді ділить з іншими ув'язненими. Також у нього немає постійного доступу до води, і "туалет в його камері періодично заливає фекаліями".

"Сервер Мустафаєв є практикуючим мусульманином і змушений залишатися голодним весь день, коли в СІЗО подають свинину". Він подав три скарги на умови його утримання під вартою, але всі вони були проігноровані", - додали у правозахисній організації.

В Amnesty Intrational нагадали, що проти Сервера Мустафаєва сфабрикували звинувачення виключно за його правозахисну діяльность із надання допомоги жертвам порушень прав людини в анексованому Росією Криму. Вивезення активіста з Криму порушує міжнародне гуманітарне право.

У свою чергу директор Amnesty Intrational Україна Оксана Покальчук написала в Twitter, що Серверу Мустафаєву "загрожує 25 років в'язниці за те, що він поставив питання про любові і ненависті на публічній лекції".

Вісьмох фігурантів другої бахчисарайської групи у "справі Хізб ут-Тахрір", серед яких і Серевер Мустафаєв, незаконно вивезли з анексованого Криму у вересні.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року російські силовики провели в Бахчисараї низку обшуків і затримали 15 кримських татар. Шістьох з них окупанти підозрюють у зв'язках з організацією "Хізб ут-Тахрір" (заборонена в РФ). Це Марлен Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекір'яєв, Мемет Бєлялов і Ернес Аметов.

21 травня 2018 року російські силовики повели обшуки в будинках Едему Смаилова і Сервера Мустафаєва.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі