Антимонопольний комітет України оштрафував 24 вересня на 30 тисяч гривень власників аптеки за виробництво і продаж препарату, який нібито допомагав у лікуванні від коронавірусу.
Про це на сторінці в Facebook написав голова Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олексій Хмельницький.
"Прийнято рішення оштрафувати власників аптеки за виробництво і розповсюдження препарату, який рекламувався як "засіб від коронавірусу". Так і називався "Антикоронавірус". Хвиля обурення появою цього "препарату" прокотилася в соцмережах ще в березні, ми взялися за розслідування тоді ж", написав чиновник.
Хмельницький уточнює, що ліків від коронавірусу в природі не існує, а отже, жодна аптека не може їх продавати та рекламувати.
"Звичайно, ліків від COVID-19 не було тоді в природі, немає і досі. А препарати під назвою "Антикоронавірус" є. Ми провели опитування, і з'ясували, що при покупці препарату, етикетка якого містить позначення "АНТИКОРОНАВІРУС", зокрема препарат ТОВ "Група "Аптекар", в 76,8% респондентів виникає враження, що він має профілактичні та/або лікувальні властивості", - написав Хмельницький.
В Україні від коронавірусу вмирає кожен десятий у віці від 70 до 79 років. У своїй статті для ZN.UA Алла Котляр розповіла, чим лікують коронавірус, і як йдуть справи з ліками в Україні.
В Італії, Іспанії та Франції через коронавірус вмирає кожен 70-й. Ніяких специфічних ліків від коронавірусу досі немає, але за минулі місяці навчилися розумно підходити до лікування, не впадаючи в крайності.
"Для важких хворих почали застосовувати Дексаметазон, Ремдесівір і, подекуди - переливання конвалесцентної плазми тих, що видужали. Першого у нас - в достатку", - пише Котляр.
Виділити 46 млн грн на закупівлю Ремдесівіра, який вже включено до національного українського протоколу лікування COVID-19, Кабмін вирішив тільки 2 вересня. Однак, виділення коштів - це одне, а закупівля - зовсім інше.
Незважаючи на твердження МОЗ про те, що домовленості з компанією-виробником вже досягнуті, це не так.
"На самому початку США продали ліцензію на виробництво препарату для азіатського ринку трьом індійським компаніям. Одна з них Україні відмовила - вже все законтрактовано. До теперішнього моменту ще йдуть переговори з двома іншими", - пояснила Котляр.
Про те, що не зробила влада за 8 місяців і що зобов'язана почати робити прямо зараз, читайте в статті Алли Котляр "Коронавірус: хибна вагітність влади".
Нагадаємо, напередодні польська фармацевтична компанія Biomed Lublin оголосила про створення перших у світі ліків від коронавірусу COVID-19.
Препарат створений на основі плазми пацієнтів, які вже перехворіли вірусом і одужали, й містить антитіла, які нейтралізують коронавірус.