Оглядачка розповіла, яка в Україні ситуація з препаратами для лікування коронавірусу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Оглядачка розповіла, яка в Україні ситуація з препаратами для лікування коронавірусу © epravda.com.ua
За даними ZN.UA, Україна не домовилась про закупівлю Ремдесивіра.

Коронавірус вбиває вибірково. Висока ймовірність важкого протікання захворювання і летального результату у тих, хто має хронічні захворювання. Дуже високий відсоток смертності серед людей 60+. В Україні помирає кожен 10-й, хто захворів коронавірусом у віці від 70 до 79 років. У своїй статті для ZN.UA Алла Котляр розповіла, чим у світі лікують коронавірус, і яка ситуація з ліками в Україні.

Наприклад, в Італії, Іспанії та Франції через коронавірус вмирає кожен 70-й. Ніяких специфічних ліків від коронавірусу досі немає, але там за минулі місяці навчилися розумно підходити до лікування, не впадаючи в крайності і не пробуючи навмання аби що.

"Для важких хворих почали застосовувати Дексаметазон, Ремдесивір і, подекуди - переливання конвалесцентної плазми тих, хто одужав. Першого у нас - в достатку", - пише Котляр.

При цьому виділити 46 млн грн на закупівлю Ремдесивіра, вже включеного в національний український протокол лікування COVID-19, Кабмін вирішив тільки 2 вересня. Однак, виділення коштів - це одне, а закупівля - зовсім інше.

Попри твердження МОЗ про те, що домовленості з компанією-виробником вже досягнуті, за інформацією ZN.UA, це не так.

"На самому початку США продали ліцензію на виробництво препарату для азіатського ринку трьом індійським компаніям. Одна з них Україні відмовила - вже все законтрактовано. До теперішнього моменту ще йдуть переговори з двома іншими", - пояснила Котляр.

Автор зазначила, що говорячи про конвалесцентну плазму тих, хто одужав варто згадати, що в Україні проводяться власні дослідження подібних препаратів. Наприклад, компанія "Біофарма" стверджує, що за допомогою їх препарату вдається врятувати до 80% важких хворих з коронавірусом. Компанія звернулася до президента за 100 млн грн, але він не знав, де їх взяти.

Ще одні ліки, які вважаються сьогодні досить ефективними, - це тоцілізумаб, він же Актемра. Його застосовують при лікуванні хворих на коронавірус в Олександрівській лікарні Києва. Але, як й інші, цей препарат показаний не всім.

"Міжнародні фармацевтичні гіганти все ближче до винаходу вакцини. Теоретично достатній науковий потенціал для розробки власної вакцини є і в нашій країні. Технологічно ж ми сильно відстали від провідних країн світу. Крім того, на розробку і наступні доклінічні та клінічні дослідження вакцини потрібні сотні мільйонів доларів", - пише Котляр.

За її словами, це не виключає можливості організації спільного виробництва (за контрактом) на території України. Але цей процес займає від півроку до року. А вакцина потрібна якомога швидше, тому уряду варто було б "зайняти місце в черзі" за придбанням вакцини у провідних світових виробників.

Про те, що не зробила влада за 8 місяців і що зобов'язана почати робити прямо зараз, читайте в статті Алли Котляр "Коронавірус: помилкова вагітність влади".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі