У організаторів завтрашньої акції протесту біля Офісу президента у Києві на вулиці Банковій готуються обшуки.
Про це повідомляється у Telegram-каналі.
Активісти створили додатковий Telegram-канал для координації дій до та під час проведення акції.
"Нам стало відомо, що щодо організаторів завтрашньої акції готуються обшуки. Метою є залякати, тиснути і не дати вивести людей на вулиці, щоб висловити наші вимоги. Також нам відомо про інші провокації, покликані не допустити організаторів та людей з регіонів на подію, а також провокації безпосередньо на місці", йдеться у повідомленні.
На новому Telegram-каналі можна знайти корисні матеріали, а також бути в курсі подій уже на місці проведення акції https://t.me/selfdefense_sternenko
"Адміни будуть на зв’язку весь час, не зважаючи на те, чи щось трапиться з нами. У нас є різна інформація. Тому ми хочемо бути максимально готовими", наголошується у повідомленні.
Активісти, що підтримують Стерненка також звернулись до правоохоронців та їх керівництва.
"А ви, нешановні співробітники органів, знайте - патріоти є всюди, і вони хочуть нас вберегти. Тому ви ніколи нас не заткнете, бо ми на два кроки попереду", йдеться у заяві.
У п’ятницю, 26 лютого, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко закликав громадян, які зібралися прийти під Офіс президента у суботу, поводитися мирно.
Про він сказав у етері програми "Право на владу".
"Я закликаю всіх, хто хоче мітингувати у суботу: будь ласка, приходьте мирно. Не нападайте і не бийте поліцейських. Ми не будемо давати можливості спровокувати правоохоронні органи. Ми будемо захищати громадський спокій", - сказав Геращенко.
23 лютого Приморський суд Одеси визнав активіста Сергія Стерненка винним в “викраденні людини заради заволодіння 300 гривнями” і засудив його до 7 років і 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Сторона захисту відразу ж заявила, що подаватиме апеляцію.
Вирок Стерненку спровокував масові протести в Києві й інших містах України. Під Офісом президента зібралися кілька тисяч людей. На Банковій відбулися сутички з поліцією, 17 осіб затримали. Організатори акції заявили про її безстроковий характер.
У 2015 році Стерненку оголосили підозру у викраденні Сергія Щербича, члена партії "Довіряй ділам" Геннадія Труханова. Активіст нібито організував викрадення депутата, щоб заволодіти його коштами. Крім свідчень потерпілого, інших доказів у слідства не було.
Про справу Щербича, у викраденні й катуванні якого звинуватили Стерненка, читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Стерненка. Хроніки реваншу".
На думку Інни Ведернікової Сергій Стерненко - тригер, який відкидає нас у 2014-й і ставить навпроти одне одного, змушуючи дивитися в упор. Гнила корупційно-кримінальна система влади і правосуддя - в силі. Ситі мерзотники як і раніше правлять… Так що ж порушив суддя-любитель сталінських бюстів, упаявши Стерненку символічні сім років? Чому перестав боятися потерпілий Щербіч і раптово з'явився в суд? У відповідь на яке питання Стерненко збрехав Сенцову, і чому той все одно читає його лист із СІЗО? Що в підсумку вирішить Зеленський: перезавантажувати Систему або покластися на Авакова? Докладніше у матеріалі "Тригер".