17,5 тис. дітей померли від невиліковних хвороб в Україні у 2014 році

Поділитися
17,5 тис. дітей померли від невиліковних хвороб в Україні у 2014 році В Україні немає стандартів догляду за невиліковно хворими дітьми © presstv.ir
В Україні існує величезна проблема з наданням паліативної допомоги дітям.

В той час, коли в Україні досить висока дитяча смертність від невиліковних хвороб - 17,5 тис. дітей померли в 2014 році, - питання надання паліативної допомоги навіть не закріплено на законодавчому рівні, не кажучи вже про величезні проблеми з практичною реалізацією, заявила керівник тренінгового центру з паліативної допомоги Ольга Луб'яний.

Лікарі часто не знають, як правильно доглядати за невиліковними дітьми. Боячись потрапити під суд за смерть дитини в медзакладі, лікарі відправляють невиліковних дітей додому.

Згідно з визначенням ВООЗ паліативна допомога для дітей представляє собою активний і повний догляд за тілом, розумом і станом духу дитини, а також підтримку сім'ї. Медпрацівники повинні оцінювати і полегшувати фізичні, психологічні та соціальні страждання дитини. Для надання ефективної паліативної допомоги необхідний широкий багатодисциплинарный підхід. Паліативну допомогу можна забезпечувати в закладах третинного рівня, в центрах охорони здоров'я на рівні окремих спільнот і навіть в домашніх умовах.

У той же час в Україні ніякими законодавчими актами не регламентується надання паліативної допомоги дітям.

"Принципи паліативного лікування дітей у нас законодавчо не окреслені. Не визначено, де саме діти, до яких можна застосувати поняття "паліативні", повинні були б знаходитися. Якщо мова йде про онкологію, це більш або менш зрозуміло – в онкологічних відділеннях дитячих лікарень. Дуже часто існує ситуація, коли у дитини 4-я стадія і її відправляють помирати додому. Там вона не отримує адекватної медичної допомоги, яку повинна би отримувати в цивілізованій європейській країні. Такій дитині в нашій країні ніде перебувати. У нас немає мобільних служб, щоб дитині, що знаходиться вдома, надавати допомогу. У нас немає дитячих форм морфіну. В Європі він є у формі сиропу, в назальних краплях", - повідомила Луб'яний.

Експерт підкреслила, що в Україні немає затвердженого переліку, що визначає, яка дитина може вважатися паліативною.

"У нас немає стандартів, за якими повинні працювати лікарі, немає законодавства, яке дозволить дитині померти в такому закладі, без загрози того, що директор дитбудинку опиниться під загрозою кримінальної справи. Проблема не вирішена абсолютно", - сказала Луб'яний.

Як повідомлялося, в Україні 167 тисяч дітей-переселенців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі