Зміни клімату можуть знищити людську цивілізацію – вчені

Поділитися
Зміни клімату можуть знищити людську цивілізацію – вчені Вчені закликали світ готуватися до найгіршого сценарію змін клімату © pixabay/dmncwndrlch
Дослідники закликають готуватися до найгіршого сценарію глобального потепління.

Міжнародна група вчених опублікувала доповідь, присвячену змінам клімату, в якій закликала людство готуватися до найгіршого сценарію розвитку глобального потепління. Більше того, необхідно розробити план на випадок того, що станеться якщо – і коли – наш нинішній спосіб життя закінчиться, повідомляє Science Alert.

«Зміни клімату відіграли свою роль у всіх масових вимираннях. Вони призвели до занепаду імперій та окреслили рух історії. Навіть сучасний світ, схоже, пристосувався до певної кліматичної ніші», - заявив провідний автор дослідження Люк Кемп з Кембриджського університету.

Він також додав, що ймовірних збитків буде завдано не лише самим підвищенням температури, яке призводить до почастішання екстремальних погодних явищ. Цей процес має також побічні ефекти, такі як фінансові кризи, конфлікти, спалахи хвороб, які можуть перешкодити відновленню після потенційних катаклізмів, таких як ядерна війна.

Вчені вважають, що до «старої апокаплітичної кавалерії» - епідемій, хвиль та голоду – необхідно додати також екстремальну погоду.

Новітня історія вже показала людству, якими можуть бути пандемії, економічна нестабільність, глобальна нестача продовольства та їх поєднання. Незважаючи на те, що наслідки цих подій не дуже приємні, структура цивілізації залишилася недоторканою.

Але в певний момент структури, які допомагають нам виживати в таких бурях, можуть зруйнуватися.

Нестача продуктів змушує людей вступати в контакт з резервуарами хвороб, що переносяться тваринами, у результаті виникають послідовні пандемії. Голод супроводжує війни, оскільки вони обмежують розподіл продуктів на роки чи навіть десятиліття. Виникає інфляція, оскільки економіка всіма силами намагається впоратися з новими правилами ведення бізнесу в спекотному, спустошеному стихійним лихом світі.

«Близько 30 мільйонів людей у Сахарі та на узбережжі Мексиканської затоки живуть в умовах середньорічної температури 29 градусів Цельсія. До 2070 року ці температури та соціальні та політичні наслідки безпосередньо торкнуться двох ядерних держав і семи лабораторій максимального захисту, в яких знаходяться найнебезпечніші патогени. Існує серйозний потенціал для катастрофічних побічних ефектів», — заявив Лі Сюй, дослідник соціальної складності Нанкінського університету.

За словами вчених, проблема полягає не в тому, що ми не можемо уявити подібний результат. Проблема в тому, що грамотне управління ризиками передбачає не лише прогнозування можливих сценаріїв, а й захист від наслідків, які можливі за них.

За оптимістичним сценарієм ми могли б виправити ситуацію і трохи відсунути подібні події. Для цього потрібні поєднання зміни поведінки, політичних дій та інновацій. Це може навіть допомогти зупинити зростання температур на плато, яке не призводитиме до нової можливості катастрофи кожні шість місяців.

Якщо все буде продовжуватися як зараз, у чому практично впевнена Міжурядова група експертів зі зміни клімату (МГЕІК), між 2030 і 2052 роками температура на планеті підніметься на 1,5 градуса Цельсія в порівнянні з доіндустріальним рівнем.

Існує також один шанс з п'яти, що при концентрації вуглекислого газу близько 560 частин на мільйон (ppm) температура атмосфери буде ще на кілька градусів теплішою. Станом на травень цього року показники сягнули 420 частин на мільйон.

Доповідь МГЕЗК, опублікована цього року, свідчить про те, що уряди світу не приділяють достатньо уваги цьому питанню.

Нагадаємо, дані європейської системи супутників Copernicus показали, що останні сім років були найспекотнішими в історії спостережень. Минулий, 2021-й, рік став п'ятим у списку найспекотніших років, у деяких регіонах було зареєстровано температурні рекорди.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі