Фінські вчені створили першу у світі "піщану батарею". Як повідомляє ВВС, вона може зберігати зелену енергію місяцями, що допоможе вирішити проблему постачання електрики протягом року.
Пристрій використовує низькосортний пісок і заряджається теплом, отриманим з енергії сонця та вітру. Пісок акумулює тепло за температури близько 500 градусів Цельсія, що дозволяє обігрівати будинки взимку, коли така енергія коштує дорожче.
Як зазначає ВВС, Фінляндія отримує більшість газу з Росії. Тому повномасштабне вторгнення РФ в Україну знову порушило питання зеленої енергетики. Пошук джерел тепла, особливо у зв'язку з зимою, що наближається, гостро стоїть як для жителів країни, так і для політиків.
Тому дослідники розробили та встановили новий пристрій – піщану батарею. Ключовий елемент у ній – близько 100 тонн будівельного піску, який є простим та економічним способом зберігання енергії.
Сонячні панелі та вітряки використовуються для отримання енергії, але залишається питання, що робити, коли немає сонця та вітру. Відповіддю на цей виклик може бути створення батарей, які можуть накопичувати та зберігати енергію.
В даний час більшість акумуляторів виготовляються з літію, вони дорогі, займають багато місця і можуть впоратися лише з обмеженою кількістю надмірної потужності. Тому група вчених створила батарею з піском, яка дозволить накопичувати енергію дешевшим і ефективнішим способом.