Вчені зареєстрували вбивства горил групою шимпанзе

Поділитися
Вчені зареєстрували вбивства горил групою шимпанзе Зграя шимпанзе вбила двох горил © Naked Science
Конфлікт призвів до загибелі двох горил.

Вчені поспостерігали в Національному парку Лоанго в Габоні конфлікт між шимпанзе і горил, який закінчився загибеллю більш великої тварини. Більш того, в результаті загинули дві горили, повідомляє Naked science.

Шимпанзе та горили можуть бути дуже агресивними, захищаючи свою територію. Іноді такі «війни» можуть тривати роками і закінчуються повною загибеллю однієї з протиборчих зграй. Але міжвидові конфлікти зустрічаються доволі рідко. Один з них дослідники і зафіксували в національному парку.

Причина конфлікту невідома, але вчені пов'язують його зі зменшенням кількості доступної їжі через глобальне потепління і зменшення лісового покриву. Дослідники стежать за сусідством шимпанзе і горил вже довгі роки і не помічали протистоянь. Навіть навпаки, в між 2014 і 2018 роками вони спостерігали за декількома мирними зустрічами і навіть спільними іграми. Але в 2019 році дослідники помітили два випадки насильства.

В обох випадках атакуючою стороною виступали шимпанзе, які зібралися разом і скористалися чисельною перевагою. Перший напад стався 6 лютого. Тоді п'ять горил (два самця, дві самки і дитинча) зайшли на територію шимпанзе. Атака зайняла 52 хвилини: 27 шимпанзе атакували, незважаючи на застережливі крики і жести шимпанзе. В результаті їм вдалося відбити дитинчату від матері і вбити його. Дорослі особини змогли втекти.

Другий на напад стався в грудні і тривало 80 хвилин. У ньому брали участь шимпанзе з тієї ж зграї, які зібралися групою з 27 особин. Вони напали на сім горил і вбили молодшу з них. Після цього найстарша самка з'їла тіло.

Під час обох нападів шимпанзе діяли скоординовано, атакували горил поодинці і змогли відокремити дитинчату від матері. Ймовірно, обидва епізоди пов'язані з нестачею їжі. Горили слабшають, а шимпанзе, які і так відомі своєю недоброю вдачею, стають ще більш агресивними. Через це вони можуть реагувати на появу горил не зовсім звичайно, а також розглядати дитинчат як потенційну здобич.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше американські вчені заявили про те, що маленькі мавпочки, ігрунки, здатні до самоодомашнення. За їхніми словами, вони, як і люди, можуть змінювати фізичні характеристики в залежності від відносин з родичами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі