Американські вчені заявили про те, що маленькі мавпочки, игрунки, здатні до самоодомашнення. За їхніми словами, вони, як і люди, можуть змінювати фізичні характеристики в залежності від відносин з родичами, повідомляє «Популярная механика».
Зазвичай термін «одомашнення» використовують в контексті приручення тварин людиною. Але деякі дослідники вважають, що люди «одомашнилися», вибираючи партнерів, які демонструють менш агресивну і більш соціальну поведінку.
Звичайна ігрунка (Callithrix jacchus) - маленька мавпа, що мешкає в лісах Бразилії - демонструє високу ступінь соціальної терпимості і може за допомогою вокалізації спілкуватися з родичами. Дитинчата вивчають цю вокалізацію так само, як і людські діти вчаться говорити - завдяки допомозі батьків. Один з відомих маркерів одомашнення цих мавп - біла пляма хутра на лобі.
Вчені вирішили з'ясувати зв'язок між білою плямою на лобі і розвитком вокалізації. Вони спостерігали за трьома парами новонароджених близнюків, використовуючи комп'ютерне «моделювання батьків» - систему запрограмували на спілкування з дитинчатами голосом мами.
Експеримент тривав протягом двох місяців. Алгоритм відповідав одному дитинчаті в 10 разів частіше, ніж іншому. У Близнюка, який отримував від «матері» більше уваги, біла пляма на лобі росла швидше і ставала яскравішою. Вчені вважають, що розвиток цього маркера пов'язаний з клітинами нервового гребеня - сукупністю стовбурових клітин, які мігрують по всьому тілу на ранніх етапах розвитку.
Дослідники вважають, що їхнє відкриття може допомогти зрозуміти, яким чином проходила еволюція людини. Їм вдалося отримати перший доказ того, що взаємодія всередині виду призводить до самоодомашнення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше археологи знайшли біля порту в єгипетському місті Береніс незвичайне поховання, вік якого оцінюється в дві тисячі років. У ньому були знайдені останки мавп, прикрашених черепашками, яких поховали поруч з муміфікованими кошенятами.