Археологи знайшли біля порту в єгипетському місті Береніс незвичайне поховання, вік якого оцінюється в дві тисячі років. У ньому були знайдені останки мавп, прикрашених мушлями, яких поховали поруч з муміфікованими кошенятами, повідомляє «Популярная механика».
3D-сканування останків і порівняння кісток показують, що тварини схожі на види мавп, які жили в Індії. Багато з виявлених скелетів належать молодим мавпам. Вчені вважають, що вони не могли пристосуватися до нового місця проживання і нестачі їжі.
«Було складно забезпечити тварин достатньою кількістю їжі і води протягом декількох тижнів плавання через Індійський океан і Червоне море. На жаль, досягнувши Беренісу, вони вмирали молодими», - зазначили автори дослідження.
Коли вчені тільки виявили останки мавп, вони припускали, що скелети належать місцевим видам. Але ряд тестів показав, що вони були привезені з Індії. Дослідники вважають, що римляни, які жили в Беренісі, хотіли скрасити своє існування компанією різних тварин.
Вчені вважають, що мавп тримали як домашніх тварин. На це вказує спосіб їхнього поховання: в тваринному некрополі, в позах сплячих дітей. Одна з мавп була вкрита вовняною тканиною, на головах двох інших знаходилися великі мушлі. Крім того, поряд з однією з мавп поховали порося і трьох муміфікованих кошенят.
«Це унікальна знахідка. Досі ніхто не знаходив індійських мавп на археологічних розкопках в Африці. Цікаво, що навіть стародавні письмові джерела не згадують про цю практику», - заявила професор Польської академії наук Марта Осипінська.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше археологам вдалося знайти найдавніше поселення вікінгів в Ісландії. "Літній будинок" був побудований в 800 роках, за кілька десятиліть до появи вікінгів на острові.