В Ізраїлі археологи випадково натрапили на золоті монети віком 1100 років - BBC

Поділитися
В Ізраїлі археологи випадково натрапили на золоті монети віком 1100 років - BBC Золоті монети епохи Аббасидів
Золоті монети епохи Аббасидів - династії арабських халіфів, яка правила з 750 по 1258 рік.

В Ізраїлі археологи випадково знайшли цінні золоті монети, яким не менше 1 100 років, повідомляє BBC News.

Монети із золота 999 проби, яка вважається найчистішою, перебували в глиняній посудині. Маса монет - 845 грамів: в грошовому еквіваленті часу, коли їх викарбували, цієї кількості вистачило б на покупку розкішного будинку в центрі міста.

Археологи поки не можуть сказати, кому належали монети, і чому за ними так ніхто і не повернувся. «Людина, яка закопав це скарб 1100 років тому, мабуть, хотів пізніше знайти його і навіть закріпив посудину цвяхом, щоб він не зрушив з місця», - зробили висновок керівники робіт Ліат Надав-Зів і Елі Хаддад з Управління старовини Ізраїлю, - Золоті монети в такій великій кількості зустрічаються вкрай рідко. Ми майже ніколи не знаходимо їх при археологічних розкопках, враховуючи, що золото завжди було надзвичайно цінним, переплавлялось і повторно використовувалося, передавалося з покоління в покоління ".

Молода людина, першим виявив скарб, Оз Коен, прокоментував подію так: «Це було приголомшливо. Я копав землю і раптом побачив щось, схоже на дуже тонкі листи. Коли я знову глянув, то побачив, що це були золоті монети ». Первинна експертиза монет показала, що в посудині знаходилися повні золоті динари і 270 маленьких вирізок із золота - часткою динара, що використовуються як дрібних розмінних грошей.

Одна з вирізок здивувала археологів. Нею виявився фрагмент золотого соліди - монети, викарбуваної в Константинополі під час правління візантійського імператора Феофіла. Присутність закордонної монет - важливе і рідкісне доказ регулярних торговельних зв'язків між двома імперіями, які на момент закапування скарбу були суперниками.

Нещодавно також археологи з Австралійського національного університету виявили на острові Мабуяг, який знаходиться між Австралією і Новою Гвінеєю, свідоцтва того, що аборигени вирощували банани ще 2400 років тому. Як повідомляє Naked science, це означає, що корінні жителі Австралії були не тільки мисливцями і збирачами, але займалися землеробством і скотарством.

Дослідники виявили ділянку, який, ймовірно, раніше був плантацією. Тут були знайдені група підпірних стін, кам'яні споруди, наскальні малюнки і кістки дюгонів (водний ссавець із загону сирен). Вчені виявили в грунті сліди крохмалю, викопні останки рослин з сімейства бананові і деревне вугілля. Всі разом це говорить про те, що на плантації вирощували банани.

Дослідники відзначають, що їхня знахідка дозволить розвіяти уявлення про корінних жителів Австралії як виключно про мисливців-збирачів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі