Вчені вперше домоглися регенерації живого органу

Поділитися
Вчені вперше домоглися регенерації живого органу Вчені зможуть відновлювати імунітет на основі маніпуляцій з ДНК
Першим регенерованим органом став тимус, також відомий як вилочкова залоза, в якій відбувається дозрівання, диференціювання та імунологічне "навчання" Т-клітин імунної системи.

Група шотландських дослідників з Університету Единбурга зробили прорив в області регенеративної медицини. Вперше в історії вченим вдалося вдало регенерувати живий орган у лабораторної миші без використання електричних імпульсів, а просто за допомогою маніпуляцій з її ДНК.

Першим регенерованим органом став тимус, також відомий як вилочкова залоза, в якій відбувається дозрівання, диференціювання та імунологічне "навчання" Т-клітин імунної системи. Тимус розташований у верхній частині грудної клітини, відразу за грудиною, а його розміри в організмі людини становлять у середньому 5 сантиметрів. У випадку з лабораторною мишею він, зрозуміло, значно менший. Тимус росте під час дорослішання до пубертатного періоду, після чого до самого кінця життя він починає поступово зменшуватися, що призводить до підвищення чутливості імунної системи до різних вірусів. Іншими словами, що дужче тимус зношений з часом, тим більший ризик, що людина може, наприклад, підхопити яку-небудь інфекцію.

Під час експерименту, проведеного Центром регенеративної медицини при Університеті Единбурга, рівень протеїну FOXN1, який виробляється клітинами тимусу миші і допомагає її організму контролювати включення і відключення важливих генів, було значно підвищено. Ця маніпуляція дозволила ствобуровим клітинам відбудувати життєво важливий орган заново і знову зробити його молодим в тілі дуже старої миші.

Омолоджений тимус знову почав виробляти Т-клітини, захищаючи мишу від інфекцій. Цей науковий прорив відкриває безліч можливостей для сучасної медицини. !zn

Читайте також:

Вчені відкрили новий механізм самозцілення людської шкіри

Знайдено спосіб підтримки життєздатності нервових клітин

Виявлено фрагмент ДНК людини, здатний стимулювати регенерацію органів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі