Знайдено спосіб підтримки життєздатності нервових клітин

Поділитися
Група дослідників з Державного університету штату Пенсільванія відкрила хімічний процес, потенційно здатний відновлювати ушкоджені нервові клітини. Вчені говорять, що процедура регенерації нейронів відкриває абсолютно унікальні можливості для медицини.
Група дослідників з Державного університету штату Пенсільванія відкрила хімічний процес, потенційно здатний відновлювати ушкоджені нервові клітини. Вчені говорять, що процедура регенерації нейронів відкриває абсолютно унікальні можливості для медицини.Керівник досліджень Меліса Роллс розповідає, що механізм відновлення нейронів був виявлений, коли вчені намагалися зрозуміти внутрішні моменти роботи дендритів - частин нейрона, що одержують інформацію від інших клітин. "Раніше ми дізналися багато про аксони - частини нейронів, які відповідають за відправлення сигналів, проте їхні протилежності - дендрити, до цього були маловивченими утвореннями", - говорить Роллс. На відміну від аксонів, що утворюють великі розшарування, дендрити дуже сильно розгалужені і часто приховані глибоко в нервовій системі, тому їх дослідження - це набагато більш працевмісний процес. Щоб якось спростити процес вивчення, вчені взяли за основу дуже простий організм - плодову мушку, чиї нервові клітини майже повністю ідентичні до людських. Одна з перших загадок, яку довелося розгадати - це міжклітинні мікротрубки. "Уявіть собі нервову клітину з двома відділеннями - або двоцівкову рушницю дула якої направлені в різні боки. Обидва напрямки працюють дуже швидко і обидва напрямки здатні синхронізуватися, що робить цю систему досить складною", - говорить Роллс. Дослідники говорять, що більшість клітин в організмі людини здатні змінюватися із покоління в покоління, причому якщо клітинна структура не оновлюється, то це викликає серйозні побоювання медиків. Однак у нейронів все не так, вони виростають один раз і існують все життя, причому якщо вони відмирають або пошкоджуються, то відновити їх неможливо. Тим не менше, вчені, досліджуючи біологічну структуру аксонів і дендритів прийшли до висновку, що за їхній ріст і підтримку відповідає один і той же протеїн Kinesin-2. У тих клітинах мозку, які відмирали, відзначалася попередньо нестача цього протеїну. Таким чином, вчені зробили резонне припущення про те, що Kinesin-2 відіграє значну роль у підтримці життєздатності нейронів. Зараз дослідники вивчають можливі варіанти того, як можна було б доставляти цей протеїн до клітин головного мозку.

За матеріалами CyberSecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі