Вчені розробили універсальне антитіло до коронавірусу і його «родичів»

Поділитися
Вчені розробили універсальне антитіло до коронавірусу і його «родичів» Створено антитіло, ефективне проти коронавірусу і його "родичів" © Nanographics
Антитіло може стати основою універсальних вакцин.

Група вчених з декількох науково-дослідних установ США, некомерційних організацій та двох біотехнічних фірм заявила про створення універсального антитіла, яке ефективно зв'язується не тільки з новим коронавірусом, а й з більшістю його родинних видів. Як повідомляє Naked science, подібні речовини можуть стати основою для універсальних вакцин, які здатні захистити від цілого ряду вірусів.

Незважаючи на те, що вчені вже досягли вражаючих успіхів у створенні вакцин, які формують імунітет до коронавірусу, їхня довгострокова ефективність все ще під питанням, оскільки віруси здатні швидко мутувати. Більшість уже схвалених вакцин використовують в якості мішені одні і ті ж частини віріону.

Йдеться про спеціальні структури на оболонці вірусного капсиду, які відповідають за прикріплення до  клітини, що заражається, - receptor binding domain (RBD). Ці області схильні до постійних мутацій і можуть сильно відрізнятися між штамами навіть одного вірусу, не кажучи вже про родинні види. Тому американські дослідники сфокусували свої зусилля на створенні антитіл, які можуть бути більш універсальними.

Шляхом тривалих експериментів вченим вдалося створити кілька кандидатів в антитіла широкого спектру - ADG-1, ADG-2 і ADG-3. В результаті відбору найбільш ефективним виявилося поєднання з кодом ADG-2.

Здатність антитіла прикріплятися до коронавірусу перевірили на культурі мишачих клітин і вона виявилася вражаючою. ADG-2 ефективно з'єднується більш ніж з трьома десятками варіацій SARS-CoV-2. Вчені відчували перспективне тіло на віріонах різних штамів, у яких RBD значно відрізняються. Що найцікавіше, ADG-2 показав високу здатність прикріплятися і до різних «родичів» збудника COVID-19 - вірусам підродини сарбековіруси.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі