Вчені розрахували частку суперпоширювачів коронавірусу в суспільстві

Поділитися
Вчені розрахували частку суперпоширювачів коронавірусу в суспільстві Переважну більшість вірусних частинок коронавируса поширює невелика кількість людей © pexels/edward-jenner
Переважна більшість віріонів вірусу поширює невелика група людей.

Вчені з Університету Колорадо в Боулдері з'ясували, яка роль суперпоширювачів COVID-19 в нинішній пандемії і яка їхня частка в суспільстві. Виявилося, що переважну більшість віріонів вірусу поширює невелика група людей, повідомляє Naked science.

Одна з небезпек пандемії коронавірусу полягає в тому, що захворювання можуть передавати як ті, у кого є симптоми, так і безсимптомні носії. Вони можуть входити в число суперпоширювачів - тих, хто заражає дуже велику кількість людей.

У ході дослідження вчені проаналізували дані великої університетської програми спостереження, щоб з'ясувати, яку роль відіграють суперпоширювачі в нинішній пандемії. Вони вивчили результати аналізу більше 72 тисяч зразків слини для виявлення носіїв SARS-CoV-2 методом ПЛР, зібраних у мешканців кампусу Колорадського університету з серпня по грудень 2020 року. Біоматеріал брали у людей, які в той момент не виявляли жодних ознак захворювання. З них 1405 виявилися позитивними на COVID-19, але безсимптомними.

«У цілому розподіл вірусного навантаження SARS-CoV-2 відповідає середньому значенню. Найвище виявлене ​​нами вірусне навантаження склало більше шести трильйонів віріонів на мілілітр. Таке спостерігалося лише в однієї людини. Примітно, що вона жила в університетському містечку і не повідомляла про симптоми. Найнижче вірусне навантаження склало вісім віріонів на мілілітр. Таким чином, тестування показало широкий розкид цього показника у інфікованих, але, здавалося б, здорових (безсимптомних) людей», - заявили вчені.

Потім дослідники порівняли вірусне навантаження безсимптомних з результатами пацієнтів, які демонстрували ознаки COVID-19. Знову ж, зразки слини таких хворих показали середнє значення Вірусне навантаження варіювалася від дуже високого до близького до межі - 1,3 віріона на мілілітр.

Потім вчені проаналізували те, як патоген поширюється в суспільстві. Виявилося, що лише 2% носіїв відповідальні за 90% циркулюючих вірусних частинок.

«Крім того, 99% циркулюючих в співтоваристві віріонів припадає лише на 10% безсимптомних і 14% людей з симптомами. При цьому в обох популяціях одна людина з найвищим вірусним навантаженням в слині несла більше 5% від загального числа циркулюючих віріонів. З іншого боку, всі люди з вірусним навантаженням в слині нижче 106 віріонів на мілілітр разом (близько 50% інфікованих) переносять менше 0,02% віріонів в обох популяціях», - уточнили автори роботи.

Тобто, переважну кількість вірусних частини переносить невелика кількість людей. Досі неясно, чи можна це вважати їхньою «особливістю» або ж багато інфікованих на короткий період часу стикаються з надзвичайно високим вірусним навантаженням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Станом на 27 травня в світі коронавірусом заразилися більше 168 мільйонів осіб. Найбільшими епіцентрами поширення захворювання залишаються США, Індія і Бразилія.

У країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. У лютому вакцинація розпочалася в Україні, для щеплень застосовуються вакцини CoviShield і AstraZeneca-SKBio (Oxford/AstraZeneca), CoronaVac, Pfizer/BioNTech.

Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі