Вчені пов'язали шизофренію з підвищеним ризиком смерті від коронавірусу

Поділитися
Вчені пов'язали шизофренію з підвищеним ризиком смерті від коронавірусу Шизофренія підвищує ризик смерті від коронавірусу © New Scientist
Розлади шизофренічного спектра корелювали з підвищеним в два рази ризиком смертності.

Вчені з Медичного центру Лангоне при Нью-Йоркському університеті та Інституту психіатричних досліджень Натана Клайна в Нью-Йорку заявили про те, що розлади шизофренічного спектру корелюють з підвищеним мінімум в два рази ризиком смерті від нового коронавірусу. А ось з афективними і тривожними розладами такого зв'язку не було, повідомляє Naked science.

Перед початком дослідження вчені припустили, що ризик смерті буде вищим у всіх трьох психіатричних діагностичних групах, особливо для пацієнтів з розладами шизофренічного спектру.

Вчені вивчили дані 7348 пацієнтів, середній вік яких становив 54 роки, 53% з них були жінками. У всіх був підтверджений діагноз COVID-19. Також деякі мали діагноз за МКХ-10: розлади шизофренічного спектру (75 осіб, 1,0%), афективні (564, 7,7%) або тривожні (360, 4,9%). Дослідження проводили з 3 березня по 3 травня 2020 року. Смертність визначали як смерть або направлення в хоспіс через 45 днів після позитивного результату тесту.

Виявилося, що в порівнянні з хворими COVID-19, які не мали розладів шизофренічного спектра, у тих, хто ними страждав, ризик смерті був в два рази вищим. «Після коригування демографічних і медичних факторів ризику розлади шизофренічного спектру були значно пов'язані зі смертністю (ризик вищий в 2,67-3,13 рази). У той же час після такого ж коригування істотного зв'язку між афективними розладами (ризик був вищим в 1,14 рази) і тривожними (0,96 рази) не виявили. У порівнянні з іншими факторами ризику діагноз "шизофренія" поступається тільки віку за значимістю зв'язку зі смертністю. В цілому 864 пацієнта (11,8%) померли або були виписані в хоспіс протягом 45 днів після позитивного результату тесту на SARS-CoV-2», - пишуть автори роботи.

Вчені відзначають, що висновки їхньої роботи очікувані, оскільки пацієнти з психічними розладами, як правило, страждають і іншими захворюваннями, в тому числі, серцево-судинними. «Що стало несподіванкою, так це високий ризик смертності, пов'язаний саме з розладами шизофренічного спектру, який посів лише друге місце після віку серед всіх досліджених нами демографічних і медичних факторів ризику», - зазначила Катлин Ненадь, провідний автор роботи.

За її словами, можливі два пояснення цьому: ризик, пов'язаний з ліками для лікування психічного розладу, або аномальний імунну відповідь на інфекцію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

 

Нагадаємо, в країнах Європейського Союзу розпочалась масова вакцинація від COVID-19. Аналогічні кампанії минулого місяця також стартували у Великій Британії, Канаді, США, Росії та інших країнах. Однак у ВООЗ попереджали, що сама лише вакцинація не зможе зупинити пандемію - у боротьбі з коронавірусом потрібне «підкріплення».

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі