Вчені отримали нові докази "космічної" теорії зародження життя на Землі

Поділитися
Вчені отримали нові докази "космічної" теорії зародження життя на Землі Вчені прийшли до висновку, що життя на Землі зародили комети © intesn.blogspot.com
Вчені вважають, що падіння крижаних комет, які мільйони років тому створили необхідні органічні сполуки, зародили життя на Землі.

Вчені провели нове детальне моделювання синтезу вуглеводнів і формування пребіотичних сполук на древній Землі, після чого прийшли до висновку, що життя на нашу планету, швидше за все, прийшло ззовні - з космосу.

Ліверморський вчений Нір Годман і його колеги з Університету Онтаріо вважають, що древня Земля була не дуже гостинним місцем для зародження життя. Згідно з висновками їхнього дослідження, життя на Землі з'явилося в результаті падіння крижаних комет, які мільйони років тому створили необхідні органічні сполуки, в тому числі "будівельні блоки" білків і нуклеїнових пар ДНК і РНК.

Раніше Нір Годман вже проводив моделювання процесів, що відбуваються при падінні комети. Однак старі моделі охоплювали період лише у 10-30 пікосекунд і не давали досить докладної картини цієї події. Нове дослідження, проведене на суперкомп'ютерах Rzcereal, дозволило збільшити модельований період до сотні пікосекунд, що набагато ближче до етапу, коли після реакції настає хімічна рівновага, тобто отримані речовини стають стабільними.

Під час моделювання вчені вперше побачили, наскільки великий спектр вуглеводнів може утворитися в результаті падіння комети. Таким чином, крижана комета могла стати причиною появи на Землі органічних речовин, які у підсумку стали основою для зародження життя.

Зрозуміло, швидше за все комета була не одна: розрахунки показують, що безперервне падіння комет створювало щороку до 10 трильйонів кілограмів органічних речовин. Це на кілька порядків більше органіки, ніж спочатку існувало на планеті. Виходить, імовірність того, що життя з'явилося саме завдяки космічним "гостям", набагато вища, ніж вірогідність того, що воно зародилося зі споконвічно земних компонентів.

Комети мали діаметр від 1,6 до 56 кілометрів. Під час входження в атмосферу та подальшого падіння вони сильно нагрівалися, але поблизу ядра було досить прохолодно, щоб зберегти лід, який після удару ставав сировиною для синтезу органічних речовин. Зокрема, удар комети і пов'язані з ним високі температура і тиск можуть виробляти довголанцюжкові молекули вуглецю, які є попередниками амінокислот.

У відкриття є і інший бік: виходить, що комети самі по собі можуть призвести до синтезу пребіотичних молекул. Простіше кажучи, тільки падіння комет достатньо для створення речовин, необхідних для зародження життя: не потрібні ані специфічні умови на планеті, ані ультрафіолет, ані особливі каталізатори. Оскільки комети є практично у кожній зоряній системі нашої галактики, висока ймовірність того, що комети "забезпечили" пребіотиками дуже багато планет земного типу, а не тільки Землю. !zn

Читайте також:

Повз Землю на величезній швидкості пролетів астероїд розміром з хмарочос

Дізнатися про придатність інших планет для життя стане простіше завдяки новій розробці вчених

Велике вимирання видів 250 млн років тому викликала серія вивержень вулканів

Російський супутник зняв відео Землі, "яке раніше не бачило людство" (відео)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі