За найбільший на Землі період вимирання видів, який стався на межі Персмського і Тріасового періоду близько 250 млн років тому, відповідальні тектонічні процеси і породжений ними вулканізм.
До такого висновку прийшла спільна дослідницька групи вчених з Китайського Університету геології і Відкритого Університету у Великобританії.
Фахівці вважають, що встановили причини "Великого вимирання видів". Досі саме активність вулканів вважалася основною причиною такої великої катастрофи, однак, на думку геологів, знищити морські види вулканічною активністю було б майже неможливо.
Проаналізувавши останки кам'яних порід за допомогою декількох різних Геохронологічних методів, фахівці прийшли до парадоксального висновку - Велике вимирання видів є не одиничною масовою і катастрофічною подією, а ланцюжком таких подій, а результаті кожного з яких вимирала своя частина тварин і рослин.
У науковій статті, опублікованій у журналі Science, група повідомляє, що їм вдалося довести прямий причинно-наслідковий зв'язок між вулканічною активністю і зникненням видів.
За їхніми даними, за 8 млн років до настання Тріасового геологічного періоду нашу планету сколихнули відразу декілька масштабних вулканічних хвиль. До таких висновків геологи прийшли на підставі масштабних вивчень базальтових відкладень на півдні Китаю.
Вчені говорять, що базальт - це саме той мінерал, який формується під впливом води і вулканічної активності. На базальтових відкладеннях і були знайдені хімічні сліди надзвичайно масового вимирання.
Провівши дослідження та вивчивши останки методом радіовуглецевого аналізу, було зроблено висновок про декілька великих хвиль вимирань, розділених між собою як географічно, так і часово. У публікації наголошується, що в процесі Великого вимирання було знищено декілька сотень видів водоростей і найпростіших мілководних істот. !zn
Читайте також:
Життя могло зародитися у водах прісних озер, а не в океані
Вчені знайшли останки найдавнішого динозавра
Крила у перших птахів спочатку з’явилися для тепла, а не для польоту