Вчені оцінили рівень радіації на Марсі

Поділитися
Вчені оцінили рівень радіації на Марсі Вчені оцінили загрозу радіації при польоті на Марс © marsiada.ru
Радіація на Марсі набагато жорсткіша, ніж на Землі, через відсутність глобального магнітного поля, і дуже тонкий шар атмосфери.

Американські вчені представили перший докладний звіт про радіації на поверхні Марса. В основу лягли дані зібрані за перші триста днів місії детектором оцінки радіації (RAD), встановленим на марсохід Curiosity.

Результати показують, що радіоактивне випромінювання хоч і представляє загрозу здоров'ю астронавтів, але все-таки не ставить хрест на планах пілотованих польотів.

Випромінювання на Марсі набагато жорсткіше, ніж на Землі з двох причин. По-перше, там відсутнє глобальне магнітне поле, яке прикриває землян. По-друге, надто тонкий шар атмосфери забезпечує невелику захист від сонячного випромінювання, але марний проти космічних променів.

В середньому радіоактивний вплив на поверхні планети еквівалентний дозі 0,67 мілізівертів. Це майже в три рази менше дози в 1,8 мілізівертів, яку щодоби реєстрував RAD під час міжпланетного перельоту.

За перші вісім місяців роботи марсохода RAD зафіксував один потужний сплеск випромінювання, пов'язаний із спалахом на Сонці, а також три "провалу", викликаних корональними викидами в міжпланетний простір, які забезпечили магнітне екранування від космічного випромінювання.

"Ми продовжуємо стежити за радіаційною обстановкою в різні періоди сонячного циклу і спостерігаємо за наслідками великих сонячних бур. Ці вимірювання дають нам важливу інформацію для планування майбутніх експедицій", - повідомив у прес-релізі NASA головний дослідник RAD Дон Хасслер з Південно-західного дослідницького інституту в Боулдері.

Передбачається, що експедиція до Червоної планеті триватиме 860 діб, з яких 180 піде на переліт в кожну сторону, і ще 500 доби земляни проведуть на поверхні планети. Під час пілотованого польоту дозу опромінення можна буде знизити з допомогою екрануючих властивостей космічного корабля і житлових модулів. !zn

Читайте також:

Число відомих планет за межами Сонячної системи перевищила одну тисячу

Обертання Землі можна буде спостерігати онлайн

NASA запустило зонд для вивчення атмосфери Марса

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі