Обертання Землі можна буде спостерігати онлайн

Поділитися
Обертання Землі можна буде спостерігати онлайн Канадці створили ресурс, на якому в режимі онлайн можна буде спостерігати обертання Землі © paragonrelocation.com
Висока роздільна здатність камер на орбіті дозволить побачити не тільки нашу планету, але і всі мінливі погодні умови, зміну пір року, рухомі транспортні засоби, натовпи людей, човни та будівлі.

Компанія з Ванкувера UrtheCast запустила 26 листопада 2013 року на орбіту дві камери. Розробники повинні отримати потокове зображення Землі в реальному часі. В результаті інтернет-користувачі зможуть безкоштовно відвідати сайт UrtheCast.com у будь-який зручний для себе час і побачити красу величезної синьої кулі, на якій ми живемо.

Камери будуть здійснювати 90-хвилинний оборот навколо Землі 16 разів на день. Не часто вдавалося побачити подібне видовище раніше.

"Десять років тому зробити щось подібне було б неймовірно важко, - розповідає директор компанії UrtheCast Скотт Ларсон. - Але після трьох років збору коштів і роботи з російськими та канадськими інженерами та розробниками, проект нарешті відірвався від Землі. Камери вирушили у космос на російському носії "Союз" з космодрому Байконур у Казахстані. Запуск відбувся о 00:53 за московським часом".

З космічною "вантажівкою" Прогрес М-21М" камери потраплять на російську частину Міжнародної космічної станції. МКС - найбільший штучний супутник на орбіті Землі, який служить науково-дослідною лабораторією і випробувальним об'єктом для майбутніх космічних місій. Тепер до її довгого списку функцій додалася ще одна.

Після калібрування, яке може тривати кілька місяців, камери почнуть передавати зображення на Землю. Вперше будь-який веб-користувач зможе побачити Землю у космічному просторі з затримкою всього у 45 хвилин (максимум - кілька годин).

Глядачі зможуть поглянути на свою країну, своїх сусідів - в той момент, коли камери будуть знаходитися над потрібною їм частиною світу.

Потокове відео - це величезний обсяг даних. Тим не менш, така передача інформації в будь-якому випадку потребує менших витрат, ніж підготовка космонавта або квиток космічного туриста - навіть не доведеться брати тижневу відпустку.

За словами Ларсона, компанія буде посилати на Землю 200 гб даних на день, що, звичайно, створить деяку затримку в отриманні інформації. Але, якщо врахувати, що зараз поглянути на нашу планету з космосу можна тільки в програмі Google Earth, яка працює з затримкою у кілька місяців, якщо не років (програми Google накладають фотографії, зроблені різними супутниками), трансляція буде проходити "майже в реальному часі".

Щоб оплатити рахунки, UrtheCast звернулася до приватного фінансування і отримала близько 1,5 мільярда рублів. Компанія уклала численні партнерські угоди, в тому числі з медіа-компаніями (наприклад, Discovery Channel), які будуть мати доступ до трансляцій після того, як камери почнуть роботу. Також UrtheCast продасть зображення різних науково-дослідницьким компаніям і супутниковим програмам, що відстежують стихійні лиха.

Проект можна назвати міжнародним: камери було спроектовано інженерною організацією, що базується в канадській Британській Колумбії, Росія не тільки допомагає доставити на орбіту все необхідне обладнання, але і буде транслювати зображення. Канадець Ларсон стверджує, що ідея належить російським фахівцям.

До цього моменту тільки великі корпорації та урядові установи могли дозволити собі купити супутникові знімки з космосу, і це було дорогим задоволенням. UrtheCast дасть можливість пересічним мешканцям планети насолодитися тим виглядом, який раніше був доступний лише небагатьом. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі