NASA у понеділок, 18 листопада запустило Марс супутник MAVEN (Mars Atmosphere and Volatile EvolutioN, атмосфера Марса і мінлива еволюція). Про це повідомляється на сайті американського космічного агентства.
Старт ракети-носія Atlas V з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида стався о 13:28 за місцевим часом (20:28 за київським) в штатному режимі. Перший сеанс зв'язку з супутником має відбутися за годину після запуску, коли він вже почне самостійний політ до Марса.
MAVEN підлетить до Марса приблизно через десять місяців, а вся місія розрахована на рік. Супутник буде збирати дані про атмосферу планети і швидкість втрати атмосфери. За допомогою цієї інформації вчені спробують визначити, зокрема, яким був клімат на Марсі в минулому і яка історія водойм на планеті.
Вартість проекту склала близько 671 мільйона доларів. Як повідомлялося, конкурс на найкращий варіант марсіанського зонда було оголошено 2006 року, його результати оголосили через два роки. Переможцем виявився проект Лабораторії фізики атмосфери і космосу в Університеті Колорадо в Боулдері. !zn
Читайте також:
Астрономи представили тривимірну карту Марса
Curiosity виявив у марсіанському ґрунті доступну вологу
Життя на Землі проіснує ще 1,75 мільярда років, з'ясували британські вчені
NASA показало, яким міг бути Марс 4 мільярди років тому
У ролику показано марсіанське озеро, хмари і кам'янисті долини: імовірно, атмосфера червоної планети була досить щільною, щоб зберегти тепло для формування океанів. В кінці фільму вчені продемонстрували реальні види сучасної планети, щоб можна було порівняти, як змінювався Марс протягом тисячоліть.
На офіційному сайті NASA опубліковано анімаційний ролик, що демонструє можливий пейзаж Марса 4 млрд років тому, коли планета була ще молода і володіла густою атмосферою, пише Huffington Post. Фільм створений вченими Goddard Space Flight Center.
Автори ролика ґрунтувалися на останніх відкриттях марсохода Curiosity та інших спостереженнях марсіанської природи. Вони припускають, що атмосфера планети була досить щільною, щоб зберегти тепло для формування океанів. Таким чином, на анімації присутній вид марсіанського озера, хмар і кам'янистих долин.
Наприкінці фільму вчені продемонстрували реальні види сучасного Марса, зняті марсоходом Curiosity, щоб глядачі могли побачити, як змінювалася Червона планета протягом тисячоліть.
Читайте також:
Астрономи представили тривимірну карту Марса
Curiosity виявив у марсіанському ґрунті доступну вологу
Життя на Землі проіснує ще 1,75 мільярда років, з'ясували британські вчені