Останні сліди життя на Землі зникнуть приблизно через 1,75 мільярда років у результаті повного випаровування рідкої води з її поверхні, що накладає жорсткі часові рамки на можливість появи розумного життя на інших планетах, йдеться у статті, опублікованій у журналі Astrobiology.
"Подібні дослідження дозволяють нам оцінити шанси на розвиток життя на інших планетах. Звичайно, еволюція багато в чому залежить від випадковостей, але ми знаємо, що на появу людини пішло приблизно 75% від часу існування життя на Землі. Цілком ймовірно, що все буде відбуватися так само і на екзопланетах", - заявив Ендрю Рашбі з університету Східної Англії в Норвіку (Великобританія).
Рашбі і його колеги вирахували час зникнення життя на Землі і оцінили шанси на його появу на семи відомих екзопланетах в "зоні життя", побудувавши комп'ютерну модель планетарної системи. Вона враховувала те, як змінюються властивості світила по мірі його старіння, і оцінювала ймовірність існування життя на планетах у різні часи.
Моделювання показало, що життя на Землі проіснує ще близько 1,75 мільярда років, що становить приблизно чверть від загального часу його існування на нашій планеті. Приблизно у цей час сонячний "енергопайок" Землі підвищиться настільки, що вся вода на планеті випарується. Як підкреслюють вчені, людина та інші багатоклітинні живі істоти зникнуть набагато раніше, і до цього часу на Землі будуть зустрічатися лише найживучіші мікроорганізми.
Аналогічні розрахунки для Марса і екзопланет показали, що розміри світила були головним чинником у "тривалості життя" на них. Наприклад, сонцеподібна зірка обмежить час існування життя на планеті Kepler-22b 4,3-6,1 мільярда років, а невеликий червоний карлик дасть можливість життя на "суперземлі" Gliese 581d через 45-55 мільярдів років. Тому вчені пропонують враховувати цей факт при пошуку "двійників" Землі за допомогою орбітальних і наземних телескопів.
Зазначимо, що згідно з дослідженнями інших британських вчених, через мільярд років на нашій планеті вимруть рослини і великі тварини, через 2,8 мільярда - вона стане повністю неживою. !zn
Читайте також:
Астрономи уточнили галактичну адресу Землі
Вчені передбачили 200-річне глобальне похолодання
Вчені виявили парадоксальний феномен, через глобальне потепління збільшується площа льодовиків