Єдиної думки про походження супутників Марса у вчених на даний момент немає. Згідно з однією з версій, Фобос і Деймос були частиною Головного поясу астероїдів, але гравітаційний вплив Юпітера змінив їхню орбіту, в результаті чого вони були притягнуті Марсом. Інша теорія говорить про те, що 4,5 мільярда років тому в Марс врізалося велике небесне тіло, в результаті чого частина речовини була викинута на орбіту і виник уламковий диск, з якого надалі і сформувалися Фобос і Деймос.
У ході нового дослідження вчені провели моделювання, метою якого було визначення розмірів і властивостей уламкового диска, який залишився після зіткнення. Вивчивши минулі роботи інших вчених, дослідники прийшли до висновку, що небесне тіло, що впало на Червону планету, не було таким великим, як передбачалося раніше. Вважалося, що об'єкт мав масу 0,03 марсіанських, однак перевірка даних показала, що уламковий диск вийшов би надто великим, щоб з нього сформувалися сучасні Фобос і Деймос.
Дослідники розглянули небесне тіло масою 0,03 маси Марса. На думку вчених, у давнину планета могла зіткнутися з об'єктом, діаметр якого знаходився між діаметром Вести (530 кілометрів), найбільшого астероїда в головному астероїдному поясі, і карликової планети Церери (946 кілометрів). В результаті на орбіту навколо Марса була викинута величезна кількість пилу, з якого згодом сформувалися кільця, що тягнулися приблизно на 24 тисячі кілометрів над поверхнею планети.
У цих кільцях надалі формувалися численні супутники, але більшість з них розпалася під дією приливних сил і впала назад на Марс. У результаті залишилися тільки Фобос і Деймос. Разом з тим, на думку вчених, ранні супутники були більшими за Фобос, діаметр якого становить лише 11 кілометрів.
Раніше вчені NASA заявили про те, що Фобосу залишилося "жити" від 30 до 50 мільйонів років. Фобос знаходиться ближче до Марса, ніж будь-який інший супутник до своєї планеті в Сонячній системі: орбіта Фобоса пролягає в шести тисячах кілометрів від поверхні Марса.