У NASA підрахували, скільки залишилося "жити" супутнику Марса Фобосу

Поділитися
У NASA підрахували, скільки залишилося Фобосу залишилося «жити» від 30 до 50 млн років
Борозни на Фобос є "розтяжками" від впливу гравітації Марса.

Вчені з NASA підрахували, що супутнику Марса Фобосу залишилося "жити" від 30 до 50 млн років. Фобос знаходиться ближче до Марса, ніж будь-який інший супутник до своєї планеті в Сонячній системі: орбіта Фобоса пролягає в 6000 км від поверхні Марса, повідомляється на сайт NASA.

"Ми вважаємо, що Фобос вже почав руйнуватися, і першою ознакою цього стала поява борозен (на поверхні супутника Марса – прим. ред.)", - сказав співробітник Центру польотів імені Годдарда Террі Херфорда.

Раніше вважалося, що численні борозни на Фобос залишають шматки породи, що зриваються з поверхні Марса. Однак нові дослідження дозволяють припустити, що борозни на Фобос – це "розтяжки" від впливу гравітаційних сил Марса.

У 2008 році вчені встановили, що Фобос є купою щебеню, яка тримається разом завдяки наявності зовнішнього шару пилу товщиною 50-100 метрів.

На думку вчених, поява тріщин на Фобосі є першою ознакою руйнування супутника. Разом з тим, він цілком може проіснувати ще кілька мільйонів років в такому стані.

Раніше повідомлялося про те, що Європейське космічне агентство представило знімок, на якому зображені наслідки повені, що сталася на поверхні Марса в глибоку давнину планети. На фото зображений еродований кратер з долини Мангалу, який раніше був наповнений водою і опадами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі