Дослідники NASA за допомогою зонда Mars Odyssey отримали інфрачервоні знімки супутника Марса Фобоса. Зображення були опубліковані на сайті агентства.
Як відзначають дослідники, дивлячись на знімок, можна побачити, як змінюється температура поверхні Фобоса від світанку до світанку.
"На знімку видно лише одну половину Фобоса, так як друга його частина ще перебуває під покровом ночі. Спостереження за ними допомогли нам виявити, що поверхня Фобоса прогрівається дуже швидко під дією променів, що говорить про те, що вона покрита великим шаром піску або пилу", - заявила Вікторія Гемільтон, одна з учасниць місії Mars Odyssey.
Вчені підкреслюють, що це тільки перша з таких фотографій Фобоса. З їхньою допомогою дослідники сподіваються не тільки дізнатися про минуле супутника Марса, але і зрозуміти, чи можна використовувати його в якості бази для марсіанських місій.
У 2008 році вчені встановили, що Фобос є купою щебеню, яка тримається разом завдяки наявності зовнішнього шару пилу товщиною 50-100 метрів.
На думку вчених, поява тріщин на Фобосі є першою ознакою руйнування супутника. Разом з тим, він цілком може проіснувати ще кілька мільйонів років в такому стані.
Раніше повідомлялося про те, що Європейське космічне агентство представило знімок, на якому зображені наслідки повені, що сталася на поверхні Марса в глибоку давнину планети. На фото зображений еродований кратер з долини Мангалу, який раніше був наповнений водою і опадами.