Українські лікарні відчувають серйозний брак сучасних якісних апаратів штучної вентиляції легенів. Увагу до цієї проблеми привернула пандемія COVID-19, адже важкі пацієнти потребують ШВЛ. Про це в інтерв'ю ZN.UA, розповів доктор медичних наук, професор-анестезіолог Володимир Корсунов.
Він нагадав, що в 1990-х відділення інтенсивної терапії в українських лікарнях були обладнані радянськими апаратами ШВЛ, які не дозволяли коректно вентилювати пацієнтів. Смертність була катастрофічною.
"У 1990-х нам у спадок від СРСР дісталися апарати ШВЛ для дітей, які, будемо говорити відверто, вбивали 90% пацієнтів. Це була жахлива машина під назвою МЛАДА, абсолютно не призначена для тривалої вентиляції легенів, що приводила до найтяжчого ушкодження бронхів, легень, баротравми та інших неприємностей. Але інших апаратів у відділеннях інтенсивної терапії просто не було", - розповів лікар.
"Зараз же ситуація по всій країні - дефіцит апаратури для ШВЛ. Особливо якісної. Пріснопам'ятні апарати "Бриз" і "Малятко", які робили на заводі "Буревісник", - це фактично сучасний варіант того самого МЛАДА. Вони абсолютно не дозволяють коректно вентилювати пацієнта. І таких апаратів ще багато в строю", - додав він.
Корсунов констатував, що якісної апаратури, особливо апаратів експерт-класу, дуже мало. Та й працювати на ній не всі вміють.
"Навіть дуже якісні апарати ШВЛ у висококваліфікованих відділеннях інтенсивної терапії дозволяють врятувати не більше 20-30% важких пацієнтів", - зазначив професор.
Детальніше про готовність української інфекційної медицини протистояти пандемії COVID-19, про штучну вентиляції легенів та інші методи кисневої терапії пацієнтів, а також про те, що являє собою коронавірус SARS-CoV-2, і які загрози здоров'ю людини він несе, читайте в матеріалі Сергія Жукова "Російська рулетка коронавіруса" - інтерв'ю професора-анестезіолога Володимира Корсунова ZN.UA.