Пожежі, які вирують в Сибіру з квітня, привели до рекордних викидів вуглецю в атмосферу. Як повідомляє Gizmodo, кліматологи зафіксували історичний рекорд вуглецевої емісії в червні.
За словами Марка Паррінгтона з Європейського центру середньострокових прогнозів погоди, через лісові пожежі в Сибіру в атмосферу надійшло близько 59 мегатонн вуглекислого газу. Це більше, ніж за аналогічний період 2019 року і приблизно відповідає річним викидам з території Португалії.
«Грунтуючись тільки на даних про пожежі, ми спостерігали деяке збільшення річної активності за Північним полярним колом в період між 2015 і 2018 роками. Але в останні два роки викиди були набагато вищими, ніж в попередні », - написав Паррингтон.
Пожежі не тільки спалюють ліси, вони також пропалюють тундру на північ від Полярного кола. За словами Аннамарі Луонго, експерта з супутникової зйомки, супутники зафіксували пожежу, яка спалахнула всього в 50 кілометрах на південь від Північного льодовитого океану, що робить її найпівнічнішою з коли-небудь виявлених.
Вчені відзначають, що те, що пожежі дісталися до тундри, викликає дуже сильні побоювання. Тут знаходяться багаті вуглецем ландшафти: торфовища і вічна мерзлота. Експерт з природних пожеж з Університету Майамі Джессіка Маккарті зазначила, що горіння таких ландшафтів може запустити петлю зворотного зв'язку: викиди вуглецю підвищать температуру повітря, що призведе до посилення танення мерзлоти, і ситуація 2020 року стане звичайною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
В кінці червня температура за Північним полярним колом досягла рекорду за всю історію спостережень. Стовпчики термометрів у арктичному місті Верхоянськ в Сибіру піднялися до 38 градусів Цельсія.