Палеонтологи знайшли новий вид стародавньої рептилії з «поплавком»

Поділитися
Палеонтологи знайшли новий вид стародавньої рептилії з «поплавком» Рептилія жила на Землі 240 мільйонів років тому © Популярная механика
Хижак мешкав на Землі близько 240 мільйонів років тому.

Вчені з Китаю та Канади виявили новий вид стародавньої рептилії з унікальною анатомією. Цей хижак жив на Землі близько 240 мільйонів років тому, плавав на мілководді і повільно підбирався до своєї жертви за допомогою «поплавка», повідомляє «Популярная механика».

Вчені вивчили два скелета і ідентифікували їх як нотозаврів, морських рептилій з маленькою головою, іклами, плавниками, довгою шиєю і хвостом. Але у нового виду хвіст був не довгий, а короткий і плоский.

На думку вчених, короткий хвіст використовувався для рівноваги. «Наш аналіз двох скелетів говорить, що у рептилії було широке тіло з щільними кістками і дуже короткий приплюснутий хвіст. Довгий хвіст можна використовувати, щоб пересуватися під водою, але хвіст нового виду краще підходить для пересування по мілководдю. Короткий і сплющений хвіст допомагає балансувати, виконуючи роль підводного «поплавка», і зберігаючи енергію хижака при пошуку здобичі», - прокоментував доктор Цин-Хуа Шан, один з авторів роботи.

Завдяки тому, що виявлені скелети добре збереглися, палеонтологи змогли детально вивчити особливості анатомії нового виду. Передні кінцівки рептилії були краще розвинені, ніж задні, що допомагало їй краще плавати. Але кістки на передніх лапах були коротшими, ніж на задніх, що обмежувало силу поштовху і швидкість пересування.

За словами вчених, більшість кісток, включаючи хребці і ребра, у цих рептилій були товстими і щільними, що ще більше блокувало здатність швидко плавати, але підвищувало стійкість. Палеонтологи відзначають, що втративши швидкість, рептилія стала більш «стабільною», тобто щільні кістки тварини забезпечили їй нейтральну плавучість на мілководді. Разом з плоским хвостом це допомагало хижакові повільно переміщатися під водою, витрачаючи зовсім мало енергії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені розповіли про те, чому динозаври були такими великими. На їхню думку, цьому сприяла унікальна будова кісток динозаврів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі