Вчені з Університету Альберти виявили новий вид мозазаврів - древніх морських рептилій, які могли досягати 17 метрів в довжину. Виявилося, що різні види цих древніх рептилій харчувалися різною здобиччю в різних екологічних нішах, повідомляє «Популярная механика».
Більше десятка видів мозазаврів мешкали на території сучасного Марокко 72-66 мільйонів років тому. Кожен з цих видів володів особливостями, пов'язаними в адаптаціями до конкретних типів видобутку і стилям полювання.
Тепер палеонтологи описали новий вид мозазаврів, який отримав назву Gavialimimus almaghribensis. Він відрізняється від своїх родичів довгою вузькою мордою і з'єднаними зубами, схожими на ті, що вчені знаходили у гариалів - родичів крокодилів і алігаторів. Особливості будови щелеп і морди показують, що новий вид, ймовірно, був пристосований до певної форми полювання і типу здобичі.
Дослідникам вдалося виявити череп завдовжки в метр і кілька окремих кісток особини, яка належала до нового виду. Чому вона померла, вчені поки не знають.
Відкриття вчених підтверджує припущення про те, що мозазаври змінювалися в залежності від місця їхнього проживання. Ймовірно, саме ця їхня особливість допомогла мозазаври існувати так довго і займати чільне місце у водному середовищі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше палеонтологи виявили в пустелі Гобі кілька повних скелетів представників нового виду динозаврів. Вони відрізнялися наявністю всього двох пальців на передніх кінцівках.