Динозаври вважаються одними з найбільших тварин, які коли-небудь жили на Землі. Нове дослідження показує, що вони досягали таких величезних розмірів завдяки унікальній природі їхніх кісток, повідомляє New Scientist.
Найбільші динозаври, наприклад, травоїдні аргентинозаври, досягали 30 метрів в довжину і важили більше 50 тонн. Тобто, вони були набагато більшими, ніж будь-які сучасні ссавці суші. Тиранозавр Рекс у довжину досягав 12 метрів, а його вага могла досягати восьми тонн, що набагато більше, ніж найбільший білий ведмідь.
Кладка яєць замість живорождения дозволяла динозаврам уникнути деяких біологічних обмежень, які визначають розміри сучасних ссавців. У новому дослідженні вчені з Массачусетського університету в Амхерсті припустили, що свою роль грали також відмінності в кістковій тканині ссавців і динозаврів.
Вчені зосередилися на трабекулярній кістці динозаврів (губчаста кістка), яка зустрічається на кінцях кісток, як наприклад, на стегнової кістки. Дослідники провели докладне сканування кісткової тканини і скористалися особливою інженерною технікою, званою аналізом кінцевих елементів. У результаті з'ясувалося, що трабекулярна кістка у динозаврів влаштована інакше, ніж у ссавців, що дозволяло їм, на думку дослідників, мати менш щільні кістки, без шкоди міцності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені зі Стокгольмського університету секвенували ДНК 14 шерстистих носорогів і з'ясували, чому вимерли ці тварини. Раніше вважалося, великі тварини давнини вимерли через поширення людей і їхній мисливський спосіб життя, але тепер виявилося, що це не так.