Названо вісім нових психічних хвороб, які атакують людину завдяки інтернету і гаджетам

Поділитися
Названо вісім нових психічних хвороб, які атакують людину завдяки інтернету і гаджетам Названо вісім нових психічних хвороб, які атакують людину завдяки інтернету і гаджетам
Найпоширенішими проблемами, які вже не заперечує офіційна медицина, визнано синдром фантомного дзвінка, номофобію, кіберхворобу, Facebook-депресію, інтернет-залежність, залежність від онлайн-ігор, киберхондрію та "ефект Google".

Нові способи комунікації дозволяють людям ефективніше працювати, краще навчатися, отримувати доступ до нової інформації і розваг, які раніше були їм недоступні. Проте у цього явища є і зворотна сторона. Інтернет та мобільні пристрої, які практично ніколи не залишають свого власника, породили нові психологічні захворювання, які офіційна медицина донедавна не хотіла визнавати. Огляд найпоширеніших проблем, які вже немає сенсу заперечувати, наводить сайт про технології 3Dnews.

Синдром фантомного дзвінка. Суть хвороби у тому, що у людини з'являються слухові і моторні галюцинації, їй здається, що телефон у кишені дзвонить або вібрує, хоча нічого насправді не відбувається. Формування розладу пов'язано з використанням мобільного телефону. Адже будь-яке поколювання або легкий свербіж ми починаємо пов'язувати із дзвінком. Дане захворювання проявляється на тлі стресу. Воно є достатньо поширеним.

Номофобія. Термін - це складноскорочений вираз no mobile fobia. Іншими словами - страх залишитися без мобільного телефону. У світі залишається все менше людей, які не страждали б від цього розладу. У когось за відсутності доступу до мобільного телефону, наприклад, сів акумулятор, з'являється легке занепокоєння, а хтось впадає у паніку.

Кіберхвороба. Суть її полягає в тому, що у людини з'являється запаморочення, дезорієнтація і нудота при взаємодії з певними електронними пристроями. Термін придумали ще у 1990-х, коли з'явилися перші пристрої віртуальної реальності. Після оновлення iOS до нової версії деякі власники iPhone стали також скаржитися на нудоту. Інша назва цієї хвороби - "цифрова морська хвороба".

Facebook-депресія. В Україні і Росії вона могла б називатися "Депресія від "ВКонтакте", або "Ефект Дурова". Суть її в тому, що люди впадають у депресію від контактів у соціальній мережі або, навпаки, від їхньої відсутності. Доведено, що чим більше часу молоді люди проводили у Facebook, тим гіршим був їхній настрій і ставлення до свого життя. Справа тут в тому, що люди, як правило, викладають тільки ті фотографії і новини про себе, які виставляють їх у вигідному світлі. У результаті створюється враження, що у друзів і знайомих життя краще, яскравіше і більш насичене, ніж у тебе, фото вдаліші, фігура краща, годинник дорожчий.

Інтернет-залежність. Це хворобливе і постійне бажання отримати доступ до Мережі, що негативно позначається на інших сферах життя, часто повністю витісняючи їх. Наприклад, особисте життя або роботу. У наукових колах сперечаються, чи можна віднести інтернет-залежність до наркоманії або ж це психічний розлад.

Залежність від онлайн-ігор. Це найбільш відоме і руйнівне захворювання. Нерідкими є випадки, коли гра буквально затягувала людину у віртуальний світ, в результаті вона втрачала роботу, сім'ю, а часом і життя. Даний розлад викликає важкі депресії і може призвести до фізичного виснаження і навіть самогубства.

Кіберхондрія. Людина з цим розладом вважає, що у неї є захворювання і, як правило, не одне, про які вона читала в інтернеті. В результаті здорова людина, у якої просто захворіла голова, може переконати себе у наявності у неї серйозних проблем. А подібна впевненість може негативно позначитися на здоров'ї і справді стати причиною уже реальної, а не уявної хвороби.

"Ефект Google". Людина з такою хворобою впевнена, що знання їйне потрібні, бо будь-яка інформація знаходиться у Мережі. При цьому навіть якщо хтось думає інакше, це не дає йому імунітету від "ефекту Google". Мозок просто відмовляється запам'ятовувати інформацію, незалежно від нашої волі, знаючи, що набагато простіше буде знайти дані, ніж їх зберігати. !zn

Читайте також:

Складено список "підривних" технологій, які позбавлять роботи мільйони людей

Прогноз Google: До 2020 року всі люди будуть з'єднані всесвітньою мережею

Кардіобраслет з "серцевим кодом" замінить паролі і ключі для гаджетів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі