Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге заявив про те, що на нинішньому етапі вакцинація населення в першу чергу захищає від важкого перебігу COVID-19 і смерті від захворювання, а не формує колективний імунітет. Це пов'язано з появою більш заразних штамів коронавірусу, повідомляє Le Figaro.
Як нагадує видання, в травні Клюге заявив про те, що вакцинації 70% населення буде достатньо, щоб зупинити пандемію. Відповідаючи питання про те, чи зберігається цей показник зараз, він зазначив, що нові штами, в першу чергу «Дельта», змінили правила гри.
«Я думаю, що ми підійшли до межі, коли головною метою вакцинації є, перш за все, запобігання важким формам хвороби і смертності», - заявив Клюге.
Він також додав, що необхідно розробити стратегії боротьби з COVID-19 в тому випадку, якщо повністю викорінити вірус не вдасться.
«Якщо ми припустимо, що COVID-19 продовжить мутувати і залишиться з нами, як, наприклад, грип, то нам потрібно розрахувати, як поступово змінювати нашу стратегію з вакцинації. Нам потрібно отримати вкрай важливу інформацію про те, як діє введення додаткових доз вакцини», - сказав він.
Епідеміологи вважають, що мета з досягнення колективного імунітету тільки за допомогою вакцин є ілюзорною. Разом з тим, вони все ще залишаються критично важливими для зниження тиску на системи охорони здоров'я, яким необхідно лікувати і інші захворювання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу «Дельта». У ВООЗ фіксують початок нової хвилі пандемії. В Україні штам «Дельта» офіційно «з'явився» лише 23 червня. За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, штам «Дельта» починає поширюватися і всередині країни, а не лише ввозитися з-за кордону.
Статистика захворюваності на коронавірус свідчить про наближення нової хвилі епідемії в Україні. У відповідь на запитання ZN.UA очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, як його відомство готується протидіяти новому штаму.
Звідки прийшла «Дельта», чого бракує для боротьби зі штамом і як підготуватись регіонам, читайте в інтерв’ю Алли Котляр з головним санітарним лікарем Херсонщини Юрієм Ромаскевичем у ZN.UA.