Кажани практикують «соціальне дистанціювання» для захисту від хвороб

Поділитися
Кажани практикують «соціальне дистанціювання» для захисту від хвороб Хворі кажани дистанціюються від своїх родичів © unsplash/peterneumann
Хворі кажани залишаються на віддалі від своїх колоній.

Вчені з Університету Тель-Авіва заявили, що кажани практикують соціальне дистанціювання, яке дозволяє їм уникнути поширення захворювання в колоніях. Спостереження, проведені за цими тваринами, показали, що хворі кажани воліють перебувати на відстані від своїх родичів. Ймовірно, це робиться для прискорення процесу одужання і для того, щоб мінімізувати ризик поширення хвороби, повідомляє Phys.org.

У ході дослідження вчені спостерігали за двома колоніями єгипетських кажанів. Одна з них знаходилася в природних умовах, а інша - в вольєрі. Дослідники ввели деяким тваринам білок, який стимулював імунну відповідь, не створюючи реальної загрози для кажанів. У «інфікованих» тварин піднялася температура, виявлялася стомлюваність і втрата ваги, за їхніми переміщеннями вчені стежили за допомогою GPS.

Виявилося, що хворі кажани триматися подалі від колонії. У природному середовищі вони віддалилися добровільно. У закритих умовах вони також дотримувалися дистанції і не виходили на нічне полювання протягом двох ночей.

На думку вчених, така поведінка може бути обумовленою необхідністю зберігати енергію, уникаючи енергозатрантних контактів в групі. Ймовірно також, що ізолювання дозволяє уникнути поширення небезпечного патогена в колонії. Крім того, те, що хворі кажани не покидають печери, дозволяє також уникнути зараження інших колоній.

Поведінка, при якій кажани уникають контактів з іншими, дуже незвична для них, оскільки вони є вкрай соціальними тваринами. Вчені також відзначають, що поведінка кажанів дуже нагадує те, як поводяться люди під час хвороби.

Дослідники також відзначають, що вірогідність того, що кажани можуть передавати людям патогени або небезпечні віруси на постійній основі, дуже низька. Адже хворі тварини залишаються в печерах і не контактують з іншими.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Кембриджського університету виявили зв'язок між змінами клімату та появою нового коронавірусу. За їхніми словами, викиди парникових газів зробили Південний Китай сприятливим середовищем для життя кажанів, які такі віруси і переносять.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі