Вчені знайшли зв'язок між появою коронавірусу і глобальним потеплінням

Поділитися
Вчені знайшли зв'язок між появою коронавірусу і глобальним потеплінням Зміни клімату зіграли в роль в появі нового коронавірусу © pixabay/shaun_f
Зміни клімату призвели до появи сприятливого середовища для життя кажанів.

Вчені з Кембріджського університету виявили зв'язок між змінами клімату та появою нового коронавірусу. За їхніми словами, викиди парникових газів зробили Південний Китай сприятливим середовищем для життя кажанів, які такі віруси і переносять, повідомляє Phys.org.

У ході дослідження вчені виявили масштабні зміни в рослинності в китайській провінції Юньнань і прилеглих територіях М'янми і Лаосу за останні 100 років. Зміни клімату, які включають в себе підвищення температури, сонячного світла і вміст вуглекислого газу в атмосфері, впливають на зростання дерев і рослин. Вони змінили місце існування від тропічних чагарників до тропічних саван і листяних лісів. В таких лісах переважно і живуть кажани.

Число коронавірусів в регіоні в істотній мірі пов'язане з кількістю видів кажанів. Вчені з'ясували, що за останні 100 років в провінцію Юньнань додатково мігрували 40 видів цих тварин, принісши з собою близько 100 коронавірусів. Ця «гаряча точка» і стала регіоном, в якому зміг з'явитися SARS-CoV-2.

Вчені створили глобальну карту рослинності, якою вона була 100 років тому. Потім вони використали інформацію про потреби в рослинності різних видів кажанів, щоб визначити глобальне поширення кожного виду на початку 1900-х років. Порівняння цієї карти з нинішнім розподілом дозволило їм побачити, як змінювалося кількість різних видів кажанів по всьому світу за останнє сторіччя.

Світова популяція кажанів переносить близько трьох тисяч різних типів коронавірусів. Кожен вид переносить приблизно 2,7 виду коронавірусу, в основному безсимптомно. Підвищення кількості видів кажанів в певному регіоні підвищує ризик того, що тут може з'явитися новий, небезпечний для людини, коронавірус.

Регіон, який вчені назвали «гарячою точкою», також важливий, оскільки тут живуть панголіни - тварини, які вважаються проміжними "резервуарами" для SARS-CoV-2. Вважається, що кажани могли передати коронавірус панголінам, яких потім продавали на ринку в Ухані, де вірус і передався людям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі