Національна комісія охорони здоров'я Китаю повідомила про перший випадок зараження людини пташиним грипом штаму H10N3. Влада країни стверджує, що причин для занепокоєння немає, оскільки у штаму «немає ефективної здатності заражати людей», повідомляє Naked science.
Разом з тим, кілька днів тому китайські вчені опублікували лист в журналі Science, в якому закликали до постійного і пильного моніторинга пташиного грипу для запобігання можливих спалахів.
Пацієнт, у якого зафіксували зараження, - 41-річний житель міста Чженьцзян на південному березі річки річки Янцзи, провінція Цзянсу. Його госпіталізували ще 28 квітня з температурою. Через місяць, 28 травня, чоловікові поставили діагноз.
Про те, яким чином чоловік заразився пташиним грипом, невідомо. Лікарі оцінюють його стан як стабільний і готують пацієнта до виписки з лікарні. Серед його родичів і контактних хворих не виявили.
H10N3 - низькопатогенний, тобто відносно менш небезпечний штам класичної чуми птахів, гострої інфекційної вірусної хвороби, яка вражає органи травлення, дихання. За інформацією держорганів КНР, ризик глобального поширення саме цього штаму вкрай низький.
За словами Філіпа Клааса, регіонального куратора лабораторії Центру з надзвичайних ситуацій і транскордонним хвороб тварин при Продовольчій і сільськогосподарській організації ООН, з кінця 1970-х по 2018 рік всього зареєстрували близько 160 ізолятів вірусу, в основному у диких або водоплавних птахів в Азії і деяких частинах Північної Америки. Щоб зрозуміти, чи схожий H10N3 на раніше виявлені штами, потрібен ретельний аналіз.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Нагадаємо, з вересня 2020 року по лютий 2021 року в Україні смертність від грипу і пневмонії зросла втричі. Зростання кількості пацієнтів з хворобами, пов'язаними з органами дихання, традиційно спостерігається восени і взимку. Ситуація посилилася в зв'язку з ситуацією з пандемією COVID-19, яка забрала за цей час життя 25 080 осіб.